אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 סיקור | בוא לבר - "גימל"
 למה אני עושה את זה בכלל
צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה
מחבר הודעה
T@l
Master Shtrudel

לוחם כבוד

משתמש מספר: 7,263

Top5 Wild: מקום שלישי

מדליות: 58 (ראה עוד)
עיטור דיפ (סך הכל: 1)
הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 10/10/2016 ב- 18:49:55 תגובה עם ציטוט  דווח

למי שלא מכיר: בוא לבר (2005-2013) היא להקת פאנק ששיריה עוסקים בסמים. חבריה הם נגנים מלהקות פאנק ומטאל מפורסמות בארץ ובעולם.
Image
"גימל" הוא אלבומה השלישי והאחרון של להקת הפאנק-רוק "בוא לבר", אשר יצא בשנת 2013. האלבום הושק בהופעת הפרידה של הלהקה והיווה את הצלע השלישית בטרילוגיית "מא-רז".
"גימל" ממשיך את הקונספט של "בונג רוק" (2011) ו"שתיים" (2012) ושיריו עוסקים בעישון סמים ושתיית אלכוהול ובכל מה שמסביב לאלה, אך אלבום זה יותר נועז, יותר בוטה ומכיל עוד יותר מונחים ואזכורים שלא תוכלו להבין.
ניתן להאזין לאלבום בשלמותו דרך ערוץ היוטיוב הרשמי שלהם ודרך עמוד הבאנדקאמפ הרשמי שלהם.

רשימת השירים:

1. גימל
הלהקה לועגת לכל מי שאי פעם רכש את המוזיקה שלהם. הם קוראים להם להתבייש בעצמם ולהתאבד. הם אומרים בגלוי שכל העסק הזה הוא תרמית אחת גדולה: "למה מה אתם חושבים אנחנו עושים עם כל הכסף?".

2. באים לדפוק
חברי הלהקה רוצים לעשן, לא משנה מה. הם מזהירים את חברם שהם באים אליו לעשן את כל החומרים שיש לו, בלי לדפוק חשבון.

3. סטל
בשיר הזה אנו עדים להתכתבות בין סטל וכינאף. סטל לא ראה את כינאף כבר זמן מה, והוא תוהה אם זה החליט להפסיק לדפוק באנגים. הדבר מוזר ביותר, שכן כינאף חבר בלהקת בוא לבר. כינאף משיב לסטל, כי הוא עדין בבאנגים, אך הוא לא דופק איתו יותר, וזאת משום שמבחינתו סטל לא ברמה שלו. מצידו סטל יכול להתחשמל.

4. קצת יותר קטן
חבריו של הדובר באים עם חומר חזק מאוד. הוא מבקש להקטין בשבילו את המינון, כדי שיוכל לעמוד בכך.

5. אין ת'מת עליה
חבר של הלהקה מגיע להופעה עם חולצה של להקה מגניבה. כולם מופתעים לגלות שהוא בכלל מכיר את אותה להקה ולכן הוא כבר לא נחשב בעיניהם חושם - הוא אפילו הפך לבחור פופולארי.
עם זאת, אותו בחור לבש את אותה חולצה שוב ושוב מבלי לכבס אותה, כך שעם הזמן, היא נהייתה בלויה ומרופטת. חברי הלהקה מציעים לגייס בשבילו כסף לחולצה חדשה ולשרוף את הישנה (וגם אותו).

6. מניש?
השיר מתאר את סצינת הפאנק בתל-אביב, שכל כולה עוסקת בחיפוש אחר סמים. "מניש עם החשיש?" היא שאלה שתשמע הרבה מהסובבים אותך, הם רוצים לדעת אם מצאת כיוון.

7. יואל ממן
הדובר בשיר מספר על החלומות שלו ושל הסובבים אותו לגבי עתידו, חלומות שלא התגשמו מעולם. במקום זאת, הוא חושב באופן ריאליסטי, ואומר שבעתיד הוא יהיה כמו יואל ממן או דובי גל.
הוא מוסיף להגיד שבגלגול הבא הוא יהיה סוחר סמים, מה שישים אותו במעמד של אלוהים.

8. סרנה
קטע מעבר. השורה "יא סרנה גיטראסו" חוזרת על עצמה שוב ושוב. אני חושם מידי בכדי להבין את המשמעות של זה.

9. זאת הייתה טעות לא קוראים לי ישקי אסקובר
ישקי אסקובר הינו שם הכיסוי של ישי ברגר (Useless I.D.) בו השתמש כשהתחיל את הפרויקט הזה שנקרא "בוא לבר". הוא מסביר למאזין שזה לא השם האמיתי שלו ומתכחש להיותו הזמר של בוא לבר.

10. ברוגטקה
הדובר מתאר מנקודת מבטו את מועדון הרוגטקה (מועדון של סמולנים-אחושרמוטה-סמולנים).

11. חפלה
האירוניה הישראלית היא שאנחנו שונאים ערבים, אבל אנחנו מעשנים נרגילות, שרים בקריוקי ואוכלים פיצוחים - בדיוק כמו ערבים. אם תחפשו "חפלה" ביוטיוב, תבינו שאנחנו והם לא כל כך שונים בעצם.
אנחנו נלחמים באויב הלא נכון, כי הבעיה האמיתית היא "שוטרים, מתנחלים, פוליטיקאים ומג'בניקים".

12. שונא אדם ותמות אמן
"שונא אדם" ו"תמות אמן" הם אחלה שמות לשירים. בוא לבר תוהים איך זה אפשרי שהם לא חשבו על השמות האלה בעצמם.

13. עיוור מבאנגים
השיר נכתב בלשון זכר ומיעוד לזכרים בלבד.

14. אהרון לוביץ'
הוא מפורסם בגלל הסם.

15. אין שתייה קלה
ברוכים הבאים למתחם א'. יש כאן הכל - חוץ משתייה קלה.

16. עיוורת מבאנגים
השיר נכתב בלשון נקבה ומיעוד לנקבות בלבד.

17. כל הכבוד
הדובר גאה בחברו אקי (שכבר הוזכר בשיריהם מהאלבומים הקודמים), על כך שהוא לא דופק חשבון לאף אחד, במיוחד לא לשוטרים. כמובן שהדבר מסבך אותו עם המשטרה, והדובר מניח שאקי כבר דמות מוכרת אצלם.

18. סמיילי תחזור
בוא לבר שמים לב שיותר ויותר להקות עוזבות את העיר ואת הארץ. הם מביעים געגוע אליהן, אבל מתנחמים בלהקות אחרות שכן נשארות בארץ. יחד עם זאת, אם "סמיילי" יחזור לארץ, מצידם שכולם ילכו להזדיין, גם מי שבארץ וגם מי שלא.

19. שתוק
הדובר בשיר מנפנף מכר או מעריץ זר שפונה אליו, שיאפשר לו וללהקתו לדפוק עוד שורה של קוק. הוא מתנשא עליו עם מטפורה, שהוא הבוס והבחור רק עובד שלו, "אני בבוא לבר ואתה לא".

20. רופא מרדים
גיל 40 מתקרב, ולדובר נמאס מסצינת הפאנק. באופן כללי נמאס לו מהחיים. הכל בשבילו חסר חשיבות ואין לו יותר רצון לחיות. הוא רוצה שיבוא אליו רופא מרדים ובמקרה הרע, הוא יתעורר בגיל 50, כשכל הכלום והשום דבר ייעלמו מן העולם.

21. אני מריח
לדובר השיר יש חוש ריח מפותח מאוד, כך שהוא יודע להבחין כשלמישהו בסביבה יש מה לעשן. הוא אף אומר: "השאלה האמיתית היא לא מה אני מריח, אלא מה אני לא".

22. יום יבוא
הדובר מעלה תקווה שבעתיד הוא ולהקתו ישתפרו, שיזכרו גם את השירים החדשים ושסוף סוף ידעו לשיר בהרמוניה "באנגים" כמו שצריך.

23. מי הוא מלך הפאנק
הדובר לועג לסצינת הפאנק בכלל ולמי שמגיע להופעות שלו בפרט. הוא אומר להם שהם טיפשים, מכוערים ואכזבה לאמא שלהם.
מלך הפאנק נמצא בלהקה שלו (לא נמצא כרגע בהופעה כי הוא בחזרות עם תמר), הוא אדם אדיוט ואדיש ובתכלס הוא שם רק בגלל ישקי אסקובר.

24. אבי אמיר
אבי אמיר.

25. לוע הנחש
חברי הלהקה מתארים כיצד בזכות היותם להקה מוכרת והיותר מאורגנים עם סמים, הם מוקפים בכוסיות ומקבלים מלא הטבות בחינם.

26. שונא נירוונה
דובר השיר מסכם את תקופת הפעילות של בוא לבר: סקס, סמים ורוקנרול, רק בלי הסקס ובלי הרוקנרול. הוא מבין שזה לא שווה את המאמץ ומחליט לפרק את הלהקה.
הוא גם לא ממש אוהב את נירוונה.

דעה אישית:
זאת להקה ששרה על סמים, והם עושים את זה מעולה. אלה שירים עם המון הומור עצמי והמון בדיחות פנימיות בינם לבין הסביבה הקרובה. אתה לא צריך לקחת אותם ברצינות בכלל ועם זאת, אתה יודע שכל השירים שלהם מבוססים על המציאות.
יחסית ללהקה לא רצינית, הלחנים שלהם ממש מבריקים. בכל שיר יש לפחות מעבר אחד שסוטה מלחן בסיסי סטנדרטי. אי אפשר שלא לתהות למה לחנים טובים בוזבזו על שירים מפגרים...
הבעיה היחידה שלי עם האלבום היא שהשירה הוקלטה עם יותר מידי טייקים. במקום להקליט, נניח, בית שלם בטייק אחד, הם מקליטים כל שורה בטייק נפרד - והם חופפים אחד על השני. זה לא היה כזה מורגש באלבומים הקודמים. אלוהים אני כזה חושם שזה מפריע לי.
בכלל, אני בפירוש לא אמור להיות קהל היעד של הלהקה הזאת. ובכל זאת, איכשהו המוזיקה שלהם תפסה בעיני.
"בונג רוק" ו"שתיים" הם אותו דבר (מלבד החפיפה בטייקים). אם אהבתם שיר אחד של הלהקה, תאהבו את כל הרפרטואר שלה.
לצערם של רבים ולשמחתם של רבים יותר, האלבום הושק בהופעת הפרידה של הלהקה. זה היה צריך לקרות מתישהו, פלא בכלל שהם החזיקו כמעט עשור. יהיו שיגידו שמדובר בסופה של תקופה, שמיום פירוקם הפאנק השתנה לעד. אני חולק על כך. הרשו לי לסיים עם ציטוט מהשיר "ברוגטקה":
וכל הלהקות וכל הקהל חברים לכל החיים,
הפאנק לא מת.

להאזנה דרך ערוץ היוטיוב
להאזנה דרך עמוד הבאנדקאמפ

ספוילר: 

* מוקדש לעידו

היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

משתמש מספר: 4

מדליות: 12 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 10/10/2016 ב- 18:53:19 תגובה עם ציטוט  דווח

עכשיו אני סוף סוף יודע מה זה האוואטר של נפיץ צוחק
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
Marshadow
Like Deoxys

לוחם מקוסקס

משתמש מספר: 10,815
כינוי קודם: פוקימון מאסטר

Top5 Wild: מקום 5

מדליות: 47 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 10/10/2016 ב- 23:13:53 תגובה עם ציטוט  דווח

אחלה סיקור אני אשמע אותם

Image
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי 
Dokoida
Naz (סוגד להדרקון האפל ולאבישג)
לוחם יהלום

משתמש מספר: 19,016
כינוי קודם: dokoida

מדליות: 12 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/10/2016 ב- 11:49:15 תגובה עם ציטוט  דווח

*triggered*
אחלה סיקור, אחלה להקה.
השיר הראשון ששמעתי שלהם היה חושם מת. שיר מדהים.
ח"ח מחייך

לוחם יהלום

משתמש מספר: 11,821

כינוי קודם: כמעט כוסאימאשלכם

מדליות: 2 (ראה עוד)
שק מטבעות - 50 (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 13/10/2016 ב- 19:15:17 תגובה עם ציטוט  דווח

אשכול חושמי לגמרי.
נעוץ

אני חילוני שמאמין שאלוהים ברא הכל (חוץ מטכנולוגיה כמובן) כי אם אלוהים לא היה בורא הכל אז מי כן שלמה ארצי?

All hail Shlomo Artzi
Pen Draig
זיין
קטגור

משתמש מספר: 17,856

מדליות: 60 (ראה עוד)

הודעהנשלח: 13/10/2016 ב- 19:27:02 תגובה עם ציטוט  דווח

24. אבי אמיר
אבי אמיר.

Image
ספוילר: 

בולבול נפיץ
ראשר ראשר ראשר ראשר ראשר ראשר ראשר
לוחם יהלום

משתמש מספר: 11,821

כינוי קודם: כמעט כוסאימאשלכם

מדליות: 2 (ראה עוד)
שק מטבעות - 50 (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 13/10/2016 ב- 19:32:17 תגובה עם ציטוט  דווח

פאק עד שהבנתי איך אני נועץ נושאים

אני חילוני שמאמין שאלוהים ברא הכל (חוץ מטכנולוגיה כמובן) כי אם אלוהים לא היה בורא הכל אז מי כן שלמה ארצי?

All hail Shlomo Artzi
Hector
?Gutsy, aren't you
מנהל

משתמש מספר: 28,972

כינוי קודם: נדב הפשוש 2#

מדליות: 45 (ראה עוד)

הודעהנשלח: 13/10/2016 ב- 19:32:52 תגובה עם ציטוט  דווח

בהתחלה חשבתי שדובר זה שם, אבל אז הבנתי שאני סתם חושם.

אחלה סיקור,ולהקה מעולה.

Image
T@l
Master Shtrudel

לוחם כבוד

משתמש מספר: 7,263

Top5 Wild: מקום שלישי

מדליות: 58 (ראה עוד)
עיטור דיפ (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 17/10/2016 ב- 14:42:58 תגובה עם ציטוט  דווח