אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 Stranger Things
 ביקורת
צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה
מחבר הודעה
ExTal
מציתן סדרתי לחיים ולמוות
לוחם יהלום

משתמש מספר: 16,969

כינוי קודם: TUB

Top10: מקום 4

מדליות: 108 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 1)
הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 23/09/2017 ב- 19:08:46 תגובה עם ציטוט  דווח

Image

Stranger Things

- יוצרים-
האחים דופר

- בימוי -
מאט ורוס דופר - שון לוי

- שחקנים -
וינונה ריידר - דייוויד הרבור - מת'יו מודין - מולי בוב בראון

- פסקול -
מייקל סטיין - וקייל דיקסון

- מספר פרקים -
8

- רשת שידור -
Netflix

דברים מוזרים היא סדרת טלוויזיה מז'אנר האימה והמסתורין, אשר עלתה בנטפליקס ב2016.
הסדרה נעה סביב שנות האייטיז ועוקבת אחרי היעלמותו של ילד בעיירה קטנה, ועוד מספר דברים מוזרים שמתרחשים בה.
הסדרה הפכה במהרה לאחת ההצלחות של רשת השידור נטפליקס, כאשר הביקורות האוהדות סביב הסדרה נתנו אור ירוק לעונה 2 שתצא בקרוב

שוב נפלתי לזה, מרתון אימתני סביב סדרה, אני לרוב מתלונן שאין לי זמן לעשות את זה. ובטח שלא לכתוב את דעתי עליה
אבל חדי ההבחנה יכולים להבין מה גרר אותי אליה. אז לקח לי שלושה ימים, למעשה שלושה לילות. כי אלוהים אני צריך לישון מתישו, וכי רציתי להישאר קצת במתח בשני הפרקים האחרונים. (8 פרקים בעונה זה כל כך מעט!)

"זהו מכתב אהבה לשנות ה–80" אמרו יוצרי הסדרה. ואני חייב להתחיל בזה, כדי לשים את זה על השולחן ולא להתעסק בזה בהמשך.
כן, זה לפעמים מעיק. במיוחד אם אתה זוכר את שנות האייטיז רק מסרטים וסדרות (לול ^) שנמצאים בתוך הקטע ממש ממש חזק. אבל היוצרים מאוהבים בשנים הללו, ובכל מה שהיה שם.
וכנראה שרוב האנשים אוהבים את זה.
אז מי אני שאגיד שזה קצת מאולץ מדי אהה?
ניקח את הפרק הראשון לדוגמא, ולא אחפור לכם על זה יותר מדי.
הפרק מתחיל בתופעה ההיא שהייתה לחנונים שם, לשחק מבוכים ודרקונים במרתפים.
אחר כך הוא ממשיך להשמעת מוזיקה מקסטות (גאד, כל כך הזכיר לי את שומרי הגלאקסיה לרגע)
כל זה ועוד מלא אזכורים כאלו ואחרים. אם אתם בקטע, אתם תמותו על הסדרה.
העלילה היא די בנאלית, כלומר די צפויה, ואפילו ההתפתחות שלה לא הולכת למקומות לא צפויים.
ההסברים נעשים חריגים מפרק לפרק שלא לומר מוזרים. אבל זה תמיד משהו שעובר לכם בראש.
וויל בדרכו הביתה, נעלם לאחר שמותקף בידי מפלצת לא ברורה. חבריו מייק, דאסטין ולוקאס מתחילים לחפש אותו
זאת העלילה ההתחלתית פחות או יותר
ילד נחטף, החברים החנונים שחוטפים מכות בבית הספר יוצאים לחפש אותו. יש שוטר טוב, איש בחליפה רע.
ואמא לחוצה פחד
הדברים הרגילים, כן.. אני יודע, עד כאן נשמע די סביר. אבל מכאן זה משתפר.
איכשהו, בכל המדע בדיוני הזה, (שאישית מעולם לא חיבבתי יותר מדי) הכל מתחבר.
אני מודה שפסקול הסדרה (שרובו מורכב מצלילי סינתיסייזר רועמים) לא קנה אותי, והטריף אותי בהתחלה.
אבל החרא הזה עושה ת'עבודה.
הדמויות הן אותן דמויות שכבר ראית, אבל הן מצליחות לעורר אמפתיה, ואיכפת לך מהן.
הליהוק של הסדרה נעשה בקפידה ומלבד חבורת הילדים המעולה, גם הדמויות המקיפות אותן אותנטיות (רובן)
מעל כולן עומדת מילי בובי בראון או "אל" ילדה מסתורית שמצטרפת אל החבורה במהלך הפרקים.
הילדה מחזיקה את הסדרה על עצמה, עם הבעות פנים וסצנות שלמות שנעות סביבה וכל זה בלי שהיא אומרת הרבה בעצם.
ובוודאות עוד נשמע עליה^
עוד בליהוק הטוב, נמצא דיוויד הרבור, שמצליח לקחת דמות ובלי הרבה תחכום, או היסטריה מיותרת (ראו ערך וינונה ריידר )
לגרום לנו להתרגש ממנה, למעשה קו העלילה שנוצר אצלו, בנוי בצורה הכי מוצלחת בסדרה לטעמי, וגם נותנת פתח להמשך~
בכל הסדרה הזאת יש איזה קסם שעובד
קשה לי לשים על זה את האצבע, אולי זו התפאורה המטריפה, אורות הניאון שמרחפות באוויר, הפוסטרים שתלויים על חדרי הילדים, המעבדות. עבודה של מעריצים שרופים שהצליחו לבנות את העולם שהם התאהבו בו.
אולי האפקטים החזותיים שאמנם אינם נראים מהטובים שאפשר לעשות היום, אבל זה רק מוסיף לכל הצבע שהסדרה הזו צבועה בו.
אולי זה בנאיביות של דסטין, ננסי ושאר הדמויות שחיות בעולם שאפשר לרכוב על אופניים בלי לדעת לאן.
גם מבחינת סוף העונה הסדרה מצליחה לעשות את זה בצורה טובה
סיום העונה הראשונה מצליח לעורר הזדהות ולתת אופציה לעונה שנייה, הוא סוגר את הקצוות בצורה טובה, כאשר כל קווי העלילה והדמויות מקבלות זמן מסך. ומצליח שוב וזה הכי חשוב
להיות מוזר.

~סיכום~

צריך לתת הרבה כבוד לנטפליקס, שנותנת במה ליוצרים לא מוכרים, ומוכנה לשים שם את הכסף שלה.
זה יכול לא להשתלם לה, אבל זה משתלם לנו.
הנה מגיעים אליה שתי יוצרים יחסית אלמוניים, וכמו מעריצים מבקשים מהם ליצור סדרה שכולה מחמאות לאהבה שלהם
ומקבלים אישור, ומה שיוצא מזה הוא די מדהים, סדרה חריגה חורקת שעסוקה במסתורין ובעולם אפל ושיט כאלה
שמצליחה לגרום לך לאהוב את מה שאתה רואה (וכן לקח לי פרק)
על פניו לא חשבתי שאני אתחבר אליה, אבל כל פרק בסוף שבה אותי, מהפתיח של הסדרה הלא מתחכם והמעולה.
עד העלילה הטיפה צפויה אבל שמוצעת באופן מעולה, קאסט שאתה מת לסצנה בה כולם יהיו ביחד, כי כל אחד לחוד שם טוב בפני עצמו. ומשחק בין עולם הילדים לעולם המבוגרים שגורם לי לרצות לחזור להיות ילד, או לפחות קצת יותר תמים.
אם אתם מתחברים למדע בדיוני, או סתם לסרטי התבגרות או סתם לפריקים מוזרים.
ואפילו אם לא, ואתם סתם אוהבים משחק טוב, וסדרה מהודקת שעונה על השאלות שלה לבסוף.
דברים מוזרים מחכה לכם, ומספר המועמדיות והזכיות שלה בפרסים שונים הם סיבה מספיק טובה כדי שתציצו בה

. . .
עונה 2
ספוילר: 

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי 
Gregory House
הדוש
קטגור

משתמש מספר: 20,113

מדליות: 115 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (8) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 04/10/2017 ב- 12:31:27 תגובה עם ציטוט  דווח

תמיד טוב לראות אותך טל מחייך

אומנם אין לי את היכולת לצפות בסדרה, אבל הדבר הראשון שחשבתי שקראתי את תיאור הסדרה זה "קלישאה"
אבל, היות ואתה אומר אחרת, אולי שווה לנסות ולראות אותה? מה אורך הפרקים בכ"מ?

ButterCup כתב:

אתה אסהול רציני, תשנה ת'גישה. תתחיל להיות בנאדם. תפסיק להיות פלוץ מתנשא ותמצא חיים הא?

Toxicity כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ, חולרע...

BarBar_ כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ. טפי, שיקסע.

The Mentalist כתב:
אם היה לי סקייפ הייתי מוחק אותך. ושם עליך בלוק.
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ יא חרא

Comrade Vlad כתב:
אתה ממש ילד זיין, תתבייש לך. מחקתי אותך מהסקייפ.

מחייך
ExTal
מציתן סדרתי לחיים ולמוות
לוחם יהלום

משתמש מספר: 16,969

כינוי קודם: TUB

Top10: מקום 4

מדליות: 108 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 07/10/2017 ב- 21:06:36 תגובה עם ציטוט  דווח

Gregory House כתב:
תמיד טוב לראות אותך טל מחייך

אומנם אין לי את היכולת לצפות בסדרה, אבל הדבר הראשון שחשבתי שקראתי את תיאור הסדרה זה "קלישאה"
אבל, היות ואתה אומר אחרת, אולי שווה לנסות ולראות אותה? מה אורך הפרקים בכ"מ?

יאח.

"קלישאה" זה תיאור שאפשר להשתמש בו. היא מלאה בכאלה, למעשה היא מתפארת בהיותה כל כך קלישאתית ומלאת התחנפויות למלא שטויות של מדע בדיוני.
מה שגרם לי לאהוב אותה זה יותר המסע של החבורה שם.
בסופו של דבר התסריט לא מפתיע ומחדש בכלום. איכשהו שוב, אני דווקא חיבבתי.
אורך פרקים בין 40 דקות ל50 ככה.
Rashar
There Must Always Be a Lich King

אדון האופל

משתמש מספר: 8,310

Top5 Wild: מקום ראשון

מדליות: 98 (ראה עוד)
עיטור רודולף (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 07/10/2017 ב- 22:41:36 תגובה עם ציטוט  דווח

ExTal כתב:

יאח.

"קלישאה" זה תיאור שאפשר להשתמש בו. היא מלאה בכאלה, למעשה היא מתפארת בהיותה כל כך קלישאתית ומלאת התחנפויות למלא שטויות של מדע בדיוני.
מה שגרם לי לאהוב אותה זה יותר המסע של החבורה שם.
בסופו של דבר התסריט לא מפתיע ומחדש בכלום. איכשהו שוב, אני דווקא חיבבתי.
אורך פרקים בין 40 דקות ל50 ככה.

אני אישית בהתחלה חבבתי את הסדרה אבל מהאמצע והלאה היא רק הדרדרה בשבילי.
באמת כל מה שרשמת פה מדויק. היא קלישאה, היא לא מחדשת משהו.
בגדול זה עוד סיפור על חבורת ילדים שבאה להראות לנו את כוח החברות והחשיבות שבה ובלה בלה, בשילוב עם כוחות אופל כאלה ואחרים שצריך להביס. טובים נגד רעים, וכמובן איך אפשר לשכוח את התאגיד המרושע שאחראי על הכל.
זה מרגיש סדרת נוער. אם בא לך סדרה שלא צריך לחשוב בה יותר מידי, אין ממש ערבוב של רע וטוב, אלא הם יותר מוחלטים, וסתם בא לך את הסטייל המסוים הזה אז יכול להיות שתהנה.
אם אתה מחפש סדרה עם יותר עומק, תפנה לסדרה אחרת.

שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

Based on phpBB forums system