אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 דיון | אהבה ללא תנאים
 החלטתי להשקיע?
צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה
מחבר הודעה
a girl has no name
לוחם על
לוחם על

משתמש מספר: 17,813

כינוי קודם: הדר היפה

מדליות: 6 (ראה עוד)
אוסקר לילה לבן (סך הכל: 3)
הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 12:29:25 תגובה עם ציטוט  דווח

אהבה ללא תנאים

Image

במסגרת השירות הלאומי שלי אני מתנדבת בפנימייה טיפולית שמרבית הילדים נמצאים בה בשל בעיות בבית או בעיות התנהגותיות (שזו מילה יפה להפרעות נפשיות).
כשאני אומרת בעיות בבית אני מתכוונת לבעיות שאינן קשורות בילדים, כלומר, בעיות כלכליות ובעיות הקשורות בהורים (יחסים או מחלות פיזיות ונפשיות).

כמו שאתם רואים, קראתי לדיון הזה אהבה ללא תנאים וזאת מסיבה מסויימת.
אתחיל דבר ראשון בהגדרה. מה זה אומר?
"אהבה ללא תנאים ידועה גם כחיבה ללא גבולות או כאהבה שאינה תלויה בדבר. מומחים מגדירים את המונח הזה בצורות שונות, אך על המשמעות הבסיסית מסכימים בפה אחד - זו אהבה שלא משתנה.
דוגמא טובה לאהבה שכזו היא אהבה בין הורה לילדו, שללא תלות בריבים, בחירות בחיים, ויכוחים וחוסר הסכמה - נותרת זהה בין השניים."

-ויקיפדיה

הדוגמא הזו, של אהבה בין ילד להורה, היא הדוגמא בה אני רוצה לדון.
בפנימייה, אני נתקלת בהמון ילדים שחוו חוויות קשות בבית ולכן נמצאים (לעיתים על פי צו) שם. על חלק מהילדים, הפגיעות שיכולות להיות התעללות נפשית או פיזית,
היו כה טראומתיות עד כי ניתן להבחין בשינויי התנהגות והפרעות חברתיות שמשפיעות על חייהם ומקשות עליהם באופן יום-יומי.
כמובן שבמקרים הקיצוניים אין כל קשר בין הילד להוריו (כראוי מבחינה חוקית), אך אלו לא המקרים בהם אני רוצה להתמקד.
המקרה בו אני כן רוצה להתמקד הוא התרחיש בו נפגע ילד מהוריו - אך עדיין מראה התלהבות והתרגשות מכל חזרה הבייתה - לא משנה כמה נפגע במקום הזה.
הילדים האלה, שמדהימים אותי כל פעם מחדש, מדברים בהערצה על ההורים שלהם באופן שגורם לי לתהות אם הדבר נובע מחוסר מודעות למה שנגרם להם, או פשוט מאהבה ללא תנאים.
הרצון הזה לשאוף לעוד דקה ואפילו לעוד שנייה עם הורה שלעיתים לא מעריך את המתנה שניתנה לו (קיטשי כמה שזה ישמע - אבל זה נכון!), גורם לי לראות שאהבה ללא תנאים באמת קיימת בעולם.

אך אני שואלת את עצמי (ואתכם) אם במקרים קיצוניים שכאלה היא חיובית ומעודדת התגברות על העבר בעזרת אהבה חזקה בהווה,
או שמא תביא לפגיעה עתידית בילד שלא מסוגל לראות פגמים בהוריו (ועל כן במחשבתו, כל פגיעה בו מצד הוריו תהיה לגיטימית).

אני מרגישה שהדבר כל כך שנוי אצלי במחלוקת, כי מצד אחד אני לא יכולה שלא להעריך את המסירות והאהבה חסרת הגבולות והתנאים. אך שוב, לכל דבר מבחינתי חייב להיות גבול.
לדעתי, הגבול הוא בפגיעה, ולא עוזבת אותי המחשבה על מה יקרה אם יום אחד הפגיעה בילדים האלו תהיה בלתי הפיכה?
מה אם ההורה ינצל את האהבה הזו שהילד רוכש לו בשביל דברים שלא ישאירו רק צלקות בילד - אלא ישברו אותו לגמרי?
האם זה שווה את זה? או שאולי בכל זאת האהבה הזו באמת נותנת לילדים תקווה לעתיד טוב יותר בלי כל קשר למה שהם עוברים עכשיו?

הרגשתי שאני חייבת לשתף את זה, כי אני לא מצליחה להפסיק לתהות על הנושא במשך כל יום ובכל פעם שאני שומעת עוד ילד שמספר לי על החיים שלו.
אתם מוזמנים להגיד מה אתם חושבים. (מתנצלת מראש אם הנושא מבולגן, יש לי יותר מדי מחשבות על העניין שרצות ביחד חחח)

*כמובן שיש עוד סוגים של אהבה ללא תנאים, והדבר תקף גם עבזוגיות למשל. מוזמנים להגיד מה אתם חושבים על הנושא באופן כללי, אך זו הדוגמא שאני חשופה אליה בצורה הכי ישירה שיש ולכן עליה רציתי לדבר.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי 
Pen Draig
זיין
קטגור

משתמש מספר: 17,856

מדליות: 60 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 12:31:16 תגובה עם ציטוט  דווח

אני חושב שאנשים שאין להם תסביכי ילד-הורה (לא מדבר על אקלטרה/אדיפוס יא מפגרים) בחיים לא יבינו את הקטע של האנקודישינל לאב של ילד-הורה
אז אין לי ממש מה להגיד בנושא, כי גם אם היה לי זה לא היה משנה - אלא אם הייתם בסיטואציה הזאת אתם לא תבינו חח

Image
ספוילר: 

הווטאר אודי
מנהל
מנהל

משתמש מספר: 20,738

כינוי קודם: מיקצי מקצו

מדליות: 34 (ראה עוד)
גביע הקיסקוס (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 12:41:10 תגובה עם ציטוט  דווח

אני חושב שאהבה ללא תנאים זה משהו שלא רק קיים אי שם אלא משהו שקיים בבירור בהרבה מקרים, ואפשר לראות את זה הרבה.
תמיד מרגש אותי לראות איך יש הורים שאוהבים את הילד שלהם למרות שהוא עם מוגבלות כלשהי, אפילו קשה ואפילו ילד שידוע שהוא ימות בשנותיו הראשונות.
אותו דבר לגבי זוגות אוהבים, שכשחס וחלילה קורה משהו לאחד מהם והוא לא מסוגל לתפקד בן הזוג השני ממשיך לדאוג לו ולאהוב אותו.
אני חושב שזה נכון גם לגבי ילדים והורים, אני יודע שאני אוהב את ההורים שלי אפילו כשהם עושים לי דברים רעים, ובאותה מידה אני יודע שאפילו אם הם ירביצו לי עם מחבת מברזל או ישלחו אותי לישון מחוץ לבית אני אמשיך לאהוב אותם, אז אני מניח שאצל הילדים האלה זה הרבה יותר חמור, אבל אני בהחלט מבין איך הם ממשיכים לאהוב את ההורים שלהם.

דרקון דרקון דרקון
האוכל ביצה שנולדה
ביוווום טוב מיקצי מקצו
חברים טובים קוניציוואה
מעצור דלת סאם פיצר
ציפ אי איקץ ציקצן נאגטץ
ציפס מגניב
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
Gregory House
הדוש
קטגור

משתמש מספר: 20,113

מדליות: 115 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (8) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 14:15:54 תגובה עם ציטוט  דווח

אהבה חסרת תנאים היא שקר, אין חיה כזאת.
אלא אם כן מדובר במקרי אובססיה ומחלות נפש דומות, אבל אני לא מחשיב.

ButterCup כתב:

אתה אסהול רציני, תשנה ת'גישה. תתחיל להיות בנאדם. תפסיק להיות פלוץ מתנשא ותמצא חיים הא?

Toxicity כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ, חולרע...

BarBar_ כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ. טפי, שיקסע.

The Mentalist כתב:
אם היה לי סקייפ הייתי מוחק אותך. ושם עליך בלוק.
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ יא חרא

Comrade Vlad כתב:
אתה ממש ילד זיין, תתבייש לך. מחקתי אותך מהסקייפ.

מחייך
סבא
סבא הופמן
לוחם פלטינה

משתמש מספר: 127

כינוי קודם: הילד המעגניב

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 14:22:38 תגובה עם ציטוט  דווח

אי אפשר לקרוא למה שאת מציגה אהבה ללא תנאים, אמא שאוהבת את הילד שלה אוהבת אותו בגלל שהוא חלק ממנה, זה תנאי.
אהבה ללא תנאים מגיעה רק בצורה של סם (mdma לדוגמא) שזה מצב של אהבה שלא נגמרת, כלפי כולם ללא יוצא מן הכלל, גם כלפי אנשים שאנחנו לא מכירים.
התרגלנו לחיות בעולם שהורים חייבים לאהוב את הילדים שלהם ולהפך אבל זו כפייה, מה שמתחיל כאהבה כשילד רק נולד, הופך להרגל, לתלות ולצורך אשר אנו מפחדים לאבד כי הוא חלק כל כך מרכזי מחיינו.
אני לא חושב שאין אהבה בין הורים וילדיהם אני פשוט אומר שגם פה יש תנאי.

לוחם על

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 14:41:07 תגובה עם ציטוט  דווח

סבא כתב:
אי אפשר לקרוא למה שאת מציגה אהבה ללא תנאים, אמא שאוהבת את הילד שלה אוהבת אותו בגלל שהוא חלק ממנה, זה תנאי.
אהבה ללא תנאים מגיעה רק בצורה של סם (mdma לדוגמא) שזה מצב של אהבה שלא נגמרת, כלפי כולם ללא יוצא מן הכלל, גם כלפי אנשים שאנחנו לא מכירים.
התרגלנו לחיות בעולם שהורים חייבים לאהוב את הילדים שלהם ולהפך אבל זו כפייה, מה שמתחיל כאהבה כשילד רק נולד, הופך להרגל, לתלות ולצורך אשר אנו מפחדים לאבד כי הוא חלק כל כך מרכזי מחיינו.

אז אתה חושב שקרבה היא סוג של תנאי?
אפשר להסתכל על זה ככה והאמת לא חשבתי על זה בכלל, אבל אם משווים בין כל מערכת יחסים בין הורים לילדים - אפשר לבטל את הקרבה בגלל שהיא מעין מכנה משותף, ולהסתכל פשוט על הדברים שהילדים עוברים כשתנאי לאהבה.
מקווה שמה שאני מנסה להגיד מובן חחחחחחחחחח
Pen Draig
זיין
קטגור

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 14:52:14 תגובה עם ציטוט  דווח

סבא כתב:

קרבה היא לא תנאי
המקרה הכי קלאסי לזה זה ילדים מאומצים - יש הורים שלא אוהבים את הילדים שלהם ויש ילדים שלא אוהבים את ההורים שלהם, ומצד שני יש ילדים שאוהבים את ההורים המאמצים שלהם למרות שהקרבה ביניהם היא לא ביולוגית ויש אפילו ילדים שלא זכו להכיר את ההורים שלהם, YET בוחרים לצאת למסע בחיפוש אחרי ההורים הביולוגים שלהם. מניח שכולם שמעו על כמה סיפורים כאלה.

מצד שני, מה שאתה מגדיר...
לא יכול לקרוא לזה ללא תנאים.
או אהבה. אבל בסדר.
אם אני צריך להשתמש בסם שקר כלשהו בשביל לאהוב את כולם זה לא הופך את זה לתנאי? AKA אני חייב להשתמש בסם בשביל לאהוב, לעומת ילדים שאוהבים את ההורים שלהם פשוט כי הם אוהבים אותם.

Image
ספוילר: 

סבא
סבא הופמן
לוחם פלטינה

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 15:54:40 תגובה עם ציטוט  דווח

קרבה זה תנאי ללא ספק.
בואו ניקח לדוגמא בעלי חיים, כשבן אדם מחליט לאמץ כלב הוא לא ישר אוהב אותו, מתאהב יכול להיות אבל זה משהו שונה.
אחרי תקופה של טיפול, טיולים ודאגה הבן אדם מתחיל לאהוב את הכלב כי הוא כבר התרגל אליו ויש להם קרבה מסוימת שהבן אדם מתרגם לאהבה.

לגביי מה שאמרת על אנשים שלא מכירים את הוריהם ויוצאים למסע חיפוש אחריהם רק מחזק את מה שאמרתי, הם לא ישר אוהבים את הוריהם כי הם לא עברו את התהליך של ההתרגלות והגדילה איתם, ולפעמים גם אחרי שהם מוצאים אותם ורואים מי הבן אדם הם לא שומרים על קשר של אנשים שאוהבים אחד את השני למרות שצריכה להיות "אהבה ללא תנאים".

בקשר לmd, מה שהסם הזה עושה הוא מעלה את רמת הדופאמין במוח בצורה דראסטית שגורמת להרגיש אהבה, שקרי או לא שקרי אתה אוהב ללא תנאי ולא משנה מי יעמוד מולך.

שוב אני רק רוצה להגיד פה שאין אהבה ללא תנאים, כל דבר בעולם הזה בנוי מתנאי או אינטרס כלשהוא.

קטגור

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 15:56:09 תגובה עם ציטוט  דווח

סבא כתב:
קרבה זה תנאי ללא ספק.
בואו ניקח לדוגמא בעלי חיים, כשבן אדם מחליט לאמץ כלב הוא לא ישר אוהב אותו, מתאהב יכול להיות אבל זה משהו שונה.
אחרי תקופה של טיפול, טיולים ודאגה הבן אדם מתחיל לאהוב את הכלב כי הוא כבר התרגל אליו ויש להם קרבה מסוימת שהבן אדם מתרגם לאהבה.

^אחרי תקופה מסוימת, אתה אומר?
סבבה
תינוק נולד
איך שהוא נולד
אתה שואל את ההורים "וואלה אתם אוהבים את הילד שלכם?"
נראה כמה יגיד שלא כי עוד לא נצרה קרבה ביניהם
סבא כתב:
לגביי מה שאמרת על אנשים שלא מכירים את הוריהם ויוצאים למסע חיפוש אחריהם רק מחזק את מה שאמרתי, הם לא ישר אוהבים את הוריהם כי הם לא עברו את התהליך של ההתרגלות והגדילה איתם, ולפעמים גם אחרי שהם מוצאים אותם ורואים מי הבן אדם הם לא שומרים על קשר של אנשים שאוהבים אחד את השני למרות שצריכה להיות "אהבה ללא תנאים".

איך בדיוק זה שיש כאלה שלא חווים אהבה ללא תנאים סותר את הקיום של זה?
זה כמו שתגיד "וואלה יש אנשים שאוכלכם במקדונלדס וזה לא טעים להם, THEREFORE זה לא טעים לאף אחד"
יש אנשים שמרגישים שהם חייבים לעשות את הטיול הזה מתוך זיקה להורים שלהם, למרות ששוב, הם בחיים לא ראו אותם, לא פגשו אותם ולא מכירים אותם.
למה שתעשה מסע שכזה בשביל בנאדם שאתה לא מכיר וכביכול לא אמור להיות אכפת לך ממנו?

Image
ספוילר: 

סבא
סבא הופמן
לוחם פלטינה

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 16:04:31 תגובה עם ציטוט  דווח

אבישג כתב:

^אחרי תקופה מסוימת, אתה אומר?
סבבה
תינוק נולד
איך שהוא נולד
אתה שואל את ההורים "וואלה אתם אוהבים את הילד שלכם?"
נראה כמה יגיד שלא כי עוד לא נצרה קרבה ביניהם

סתכל על ההודעה הראשונה שכתבתי פה, כשילד נולד עדיין יש אהבה שעם הזמן הופכת להרגל.
גם מבחינה מדעית אהבה נמשכת 4 שנים (יש על זה מחקר) אחרי ה4 שנים זה כבר נהיה הרגל ואינטרס.

אבישג כתב:

איך בדיוק זה שיש כאלה שלא חווים אהבה ללא תנאים סותר את הקיום של זה?
זה כמו שתגיד "וואלה יש אנשים שאוכלכם במקדונלדס וזה לא טעים להם, THEREFORE זה לא טעים לאף אחד"
יש אנשים שמרגישים שהם חייבים לעשות את הטיול הזה מתוך זיקה להורים שלהם, למרות ששוב, הם בחיים לא ראו אותם, לא פגשו אותם ולא מכירים אותם.
למה שתעשה מסע שכזה בשביל בנאדם שאתה לא מכיר וכביכול לא אמור להיות אכפת לך ממנו?

הם לא יוצאים למסע הזה כי הם אוהבים את ההורים שהם מעולם לא הכירו, זה בעיקר מסקרנות והרצון האנושי לדעת מי הסיבה לקיום שלך, אבל אהבה אתה לא יכול לקרוא לזה.

קטגור

משתמש מספר: 20,113

מדליות: 115 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (8) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 16:11:43 תגובה עם ציטוט  דווח

האמת שהקונספט של אהבה חסרת תנאים זה משהו חדש מאוד בכללי, בין היתר בין הורים לילדיהם. נכון לשנות החמישים של המאה הקודמת אהבה הייתה מרובת תנאים, חד משמעית.
לא צריך להסתכל רחוק מדי, לפני 70 שנה אם אישה לבנה הייתה רוצה להתחתן עם גבר שחור, כמה נפוץ היה למשפחה לנתק איתה כל קשר בעליל ולנשל אותה מהירושה? נפוץ לרמה של רוב מוחלט. האהבה, שנתפסה אז כקונספט בתור סדרה של חיזוקים חיוביים יותר מרגש ממושך כמו בזוגיות למשל, הייתה כלי חינוכי בעיניי ההורים. חוסך שבטו שונא את בנו, שמעתם? לתת מהגזר ולתת מהמקל, שמעתם?
כמה ההורים שלך יהיו פתוחים אליך באופן חסר תנאים להתחתן עם גברים אם אתה זכר? אם תהפוך לרוצח? אם תכה אותם עד זוב דם כתוצאה ממריבה ביניכם? אולי בקשר להומוים הם יקבלו ויבינו ויאחלו רק מזל טוב, אבל בכנות מדובר רק בלחץ חברתי ולהיות פוליטיקלי קורקט. אני בטוח שהורים כאלה יתחרעו ממך אם תצא לצעדות ענק נגד הומוים ולסביות ומה לא.
הבלבול כאן נוצר כי להורים יש אינטינקט מגונן, ולך יש אינסטינקט תלותי בהם. זאת דרכו של הטבע ואנשים מבלבלים את זה עם אהבה. זאת לא אהבה, זאת מערכת הישרדותית מובנת באדם, בלי זה היינו נכחדים. כמו שנשים 'אוהבות' גברים חזקים וכמו שגברים אוהבים נשים עם גוף ותווי פנים סימטריים, דברים שמסמנים גבר חזק ואישה בריאה, זה תנאי הכרחי.
בעיניי הפער בין הורה מגונן וילד תלותי לבין קשרי משפחה אוהבים נגמע בתנאי ובערך מוסף כלשהו. אהבה חסרת תנאים היא שהערך של הצאצא לא יורד בעיניו של ההורה, בין הוא מכיר בזה ובין אם לא, כתוצאה ממעשה ספציפי או מהתנהגות ספצפית. רק בנקודה שבה האושר של הילד מבחירותיו עומד מעל המחשבות של ההורים על הבחירות האלה מדובר באהבה אמיתית. משהו כזה הוא *מאוד מאוד נדיר וייחודי*.
'אהבת' הורה לילד היא ברוב המקרים פשוט מערכת של THUMBS UP שנועדה לעצב את הצאצאים ולשלוט בהם. ובכל מערכת יחסים אחרת מזה יש תנאי.
אז כן, אני מאמין ש-'אהבה חסרת תנאים' היא שקר.

ובזוגיות? חחחח. אהבה חסרת תנאים תגידי לנייס גייס שנכשלים בכל מערכת יחסים בזו אחר זו.

ButterCup כתב:

אתה אסהול רציני, תשנה ת'גישה. תתחיל להיות בנאדם. תפסיק להיות פלוץ מתנשא ותמצא חיים הא?

Toxicity כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ, חולרע...

BarBar_ כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ. טפי, שיקסע.

The Mentalist כתב:
אם היה לי סקייפ הייתי מוחק אותך. ושם עליך בלוק.
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ יא חרא

Comrade Vlad כתב:
אתה ממש ילד זיין, תתבייש לך. מחקתי אותך מהסקייפ.

מחייך
פורש
פורש
לוחם זהב

משתמש מספר: 25,395
כינוי קודם: lidorn11

מדליות: 12 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (8) (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 16:45:07 תגובה עם ציטוט  דווח

Gregory House כתב:
האמת שהקונספט של אהבה חסרת תנאים זה משהו חדש מאוד בכללי, בין היתר בין הורים לילדיהם. נכון לשנות החמישים של המאה הקודמת אהבה הייתה מרובת תנאים, חד משמעית.
לא צריך להסתכל רחוק מדי, לפני 70 שנה אם אישה לבנה הייתה רוצה להתחתן עם גבר שחור, כמה נפוץ היה למשפחה לנתק איתה כל קשר בעליל ולנשל אותה מהירושה? נפוץ לרמה של רוב מוחלט. האהבה, שנתפסה אז כקונספט בתור סדרה של חיזוקים חיוביים יותר מרגש ממושך כמו בזוגיות למשל, הייתה כלי חינוכי בעיניי ההורים. חוסך שבטו שונא את בנו, שמעתם? לתת מהגזר ולתת מהמקל, שמעתם?
כמה ההורים שלך יהיו פתוחים אליך באופן חסר תנאים להתחתן עם גברים אם אתה זכר? אם תהפוך לרוצח? אם תכה אותם עד זוב דם כתוצאה ממריבה ביניכם? אולי בקשר להומוים הם יקבלו ויבינו ויאחלו רק מזל טוב, אבל בכנות מדובר רק בלחץ חברתי ולהיות פוליטיקלי קורקט. אני בטוח שהורים כאלה יתחרעו ממך אם תצא לצעדות ענק נגד הומוים ולסביות ומה לא.
הבלבול כאן נוצר כי להורים יש אינטינקט מגונן, ולך יש אינסטינקט תלותי בהם. זאת דרכו של הטבע ואנשים מבלבלים את זה עם אהבה. זאת לא אהבה, זאת מערכת הישרדותית מובנת באדם, בלי זה היינו נכחדים. כמו שנשים 'אוהבות' גברים חזקים וכמו שגברים אוהבים נשים עם גוף ותווי פנים סימטריים, דברים שמסמנים גבר חזק ואישה בריאה, זה תנאי הכרחי.
בעיניי הפער בין הורה מגונן וילד תלותי לבין קשרי משפחה אוהבים נגמע בתנאי ובערך מוסף כלשהו. אהבה חסרת תנאים היא שהערך של הצאצא לא יורד בעיניו של ההורה, בין הוא מכיר בזה ובין אם לא, כתוצאה ממעשה ספציפי או מהתנהגות ספצפית. רק בנקודה שבה האושר של הילד מבחירותיו עומד מעל המחשבות של ההורים על הבחירות האלה מדובר באהבה אמיתית. משהו כזה הוא *מאוד מאוד נדיר וייחודי*.
'אהבת' הורה לילד היא ברוב המקרים פשוט מערכת של THUMBS UP שנועדה לעצב את הצאצאים ולשלוט בהם. ובכל מערכת יחסים אחרת מזה יש תנאי.
אז כן, אני מאמין ש-'אהבה חסרת תנאים' היא שקר.

ובזוגיות? חחחח. אהבה חסרת תנאים תגידי לנייס גייס שנכשלים בכל מערכת יחסים בזו אחר זו.

וואו, הפתעת אותי מופתע

לוחם יהלום
לוחם יהלום

משתמש מספר: 18,966

כינוי קודם: אבישג האמיתי

מדליות: 19 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (5) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 17:19:35 תגובה עם ציטוט  דווח

הקונספט של "אהבה ללא תנאים" תמיד היה מבלבל בשבילי.
כלומר, מצד אחד זה משהו שנתפס אצלנו כדבר יפה ואפילו הכרחי. כמו בדוגמה שהבאת - ילד שגדל אצל הורים בלי תחושת אהבה ללא תנאים יפתח בעתיד הפרעות כאלה ואחרות.
ואז מצד שני, מה קורה כשהדגש עובר מה"אהבה" ל"ללא תנאים"?
מה עם אמהות של רוצחים סדרתיים? הן אמורות פשוט להחליק את העובדה שהבן שלהן הוא מפלצת?
ונניח שאני ילד של מיליארדר, ניתקתי ממנו קשר לפני כמה שנים והלכתי לנסות את מזלי בהימורים. עכשיו אני חוזר אליו עם חובות מטורפים ומתחנן שיתן לי את הכסף שלו על בסיס העובדה שהוא אבא שלי ואוהב אותי ללא תנאים. האם הוא אמור להסכים?
זה עובד גם הפוך, הילדים שאת מתארת עברו דברים קשים מאוד מצד ההורים שלהם, ועדיין מדברים עליהם בהערצה ואוהבים אותם. האם ילד עדיין אמור לאהוב הורה שהעביר אותו דברים כל כך קשים?

אלו שאלות קשות מאוד והדבר היחיד שהן מוכחיות הוא עד כמה הנושא הזה הוא תחום אפור אחד גדול. איכשהו, דבר שהוא כל כך הכרחי יכול להיות גם כל כך מזיק.
לצערי, אני עדיין לא מצאתי תשובה מספקת בנושא.

לוחם על
לוחם על

הודעהנשלח: 13/08/2016 ב- 18:10:23 תגובה עם ציטוט  דווח

אבישג האמיתי כתב:
הקונספט של "אהבה ללא תנאים" תמיד היה מבלבל בשבילי.
כלומר, מצד אחד זה משהו שנתפס אצלנו כדבר יפה ואפילו הכרחי. כמו בדוגמה שהבאת - ילד שגדל אצל הורים בלי תחושת אהבה ללא תנאים יפתח בעתיד הפרעות כאלה ואחרות.
ואז מצד שני, מה קורה כשהדגש עובר מה"אהבה" ל"ללא תנאים"?
מה עם אמהות של רוצחים סדרתיים? הן אמורות פשוט להחליק את העובדה שהבן שלהן הוא מפלצת?
ונניח שאני ילד של מיליארדר, ניתקתי ממנו קשר לפני כמה שנים והלכתי לנסות את מזלי בהימורים. עכשיו אני חוזר אליו עם חובות מטורפים ומתחנן שיתן לי את הכסף שלו על בסיס העובדה שהוא אבא שלי ואוהב אותי ללא תנאים. האם הוא אמור להסכים?
זה עובד גם הפוך, הילדים שאת מתארת עברו דברים קשים מאוד מצד ההורים שלהם, ועדיין מדברים עליהם בהערצה ואוהבים אותם. האם ילד עדיין אמור לאהוב הורה שהעביר אותו דברים כל כך קשים?

אלו שאלות קשות מאוד והדבר היחיד שהן מוכחיות הוא עד כמה הנושא הזה הוא תחום אפור אחד גדול. איכשהו, דבר שהוא כל כך הכרחי יכול להיות גם כל כך מזיק.
לצערי, אני עדיין לא מצאתי תשובה מספקת בנושא.

אני חושבת שזאת התגובה שאני הכי מתחברת אליה פה כי באמת הבאת את שני הצדדים בנושא.
באמת שאין דרך להצביע ולהגיד אמת או שקר על דבר שכזה כשיש כלכך הרבהה דרכים להסתכל ולהתמודד עם העניין, בטח ובטח כשיש דוגמאות מבוססות גם לכיוון שמראה שיש אהבה ללא תנאים, וגם לכיוון שסותר את זה לגמרי ומראה שהדבר לאו דווקא נכון.
hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

משתמש מספר: 4

מדליות: 12 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 14/08/2016 ב- 21:35:04 תגובה עם ציטוט  דווח

אני מאוד מעריך אותך על כך שיש לך את המוטיבציה להתנדב ולעזור לילדים במצב כזה, זה לא פשוט.
כשילד לא מקבל חינוך טוב כשהוא קטן, מאוד קשה לו אחר כך בהמשך החיים וקשה לפצות על זה.
בכללי אם ההורים לא ממש מכים אותו או שמים אותו בסכנה, לדעתי לא כדאי לנתק את הילד מההורים כי זו תהיה טראומה גדולה מידי עבורו.
צריך לסמוך עליו שהוא יוכל לעשות הבחנה, ולהשתדל להדריך אותו כך שיקבל מההורים רק את מה שטוב שילמד מהם.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

Based on phpBB forums system