אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 תגובות בונות
 חשוב לקרוא!
צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה
מחבר הודעה
דוד
דוד
מנהל

משתמש מספר: 23,214

כינוי קודם: זאב זבוטינסקי

מדליות: 81 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 3)
הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 18/08/2016 ב- 17:35:47 תגובה עם ציטוט  דווח

בזמן האחרון אני רואה מלא משתמשים שכותבים תגובות חסרות משמעות (לפחות בעיניי, מעצב) כגון:
"יפה", "אהבתי", "שפר הכל" וכדו'.
תגובות אלו בעיניי לא טובות ואפילו מזיקות לקהילה (כן, גם תגובות שהן כעיקרון מחמאות כמו יפה וכו')
באשכול זה אני בעצם אסביר כיצד להביא תגובה בונה ולמה זה עדיף מאשר תגובות אחרות!
מהי בעצם תגובה בונה?
תגובה בונה היא בעצם תגובה רגילה אשר מוקדשת לשיפור המעצב / עיצוב שאליו התגובה מופנת.
דוגמה לתגובה בונה:
"אהבתי מאוד!
התאורה טובה, הצבעים פחות אהבתי, הם לא משתלבים טוב ביחד עם הרנדר, הרנדר בכללי פחות משתלב עם החתימה,
הניק ממוקם טוב והעומק בחתימה פשוט מושלם.
כעיקרון החתמה ממש טובה, אבל יש איך לשפר אותה.."
תגובה כמו זו נותנת לבן אדם להבין מהם הדברים שהוא עשה טוב (במקרה הזה: תאורה, ניק ועומק) ומה הוא עשה רע (במקרה הזה: שילוב הרנדר בחתימה והצבעים) ולכן להבא הוא יוכל לשפר את החתימה או אפילו עכשיו.. הייתה תקופה שבה אנשים העלו V2 וכו' בעקבות התגובות הבונות והשיפורים היו משמעותיים, אני רוצה שהתקופה הזו תחזור..
הסבר ל"איך לכתוב תגובה בונה":
כמו סיפור התגובה הבונה גם דורשת התחלה, אמצע וסוף.
בהתחלה:
נסו לכתוב את דעתכם הכנה על החתימה, כנות זה הדבר הכי טוב שהמעצב יכול לקבל.. גם כאפה לפנים לא תזיק לו כל עוד תפרטו למה הוא קיבל אותה.
להתחלה טובה נסו להשתמש בדברים כגון: "אהבתי מאוד", "פחות אהבתי", "יפה מאוד, אבל ניתן לשפר", "לא אהבתי כלום ואני אפרט:" וכו'.
באמצע:
כמו שאמרתי.. נסו לפרט מה אהבתם, מה לא אהבתם וכו', בעצם תביאו ביסוס לטענה המרכזית שלכם שהיא בעצם ההתחלה.. דוגמה לאמצע טוב:
"הרנדר ממוקם טוב בחתימה, הצבעים ממש טובים והניק יצא פצצה.. צריך עוד עבודה על תאורה ויש יותר מדי שארפן בחתימה, מציע לך להוריד טיפה מהשארפן.."
בסוף (לא בהכרח חובה, נחמד להוסיף..):
סיכום לתגובה שלכם, דוגמאות:
"אחת מהטובות שלך", "פחות טובה שלך", "בקיצור, אהבתי כמעט והכל..", "רעיון טוב, ביצוע פחות טוב." וכו'.

לאנשים אשר אין את הזמן / כוח להשקיע בתגובה בונה יכולים לכתוב אותה בצורה הבאה:
טוב:
מה טוב בחתימה.
רע:
מה רע בה.

דוגמא:
טוב:
תאורה, צבעים, מיקום רנדר.
רע:
ניק, מסגרת, עומק.

גם תגובות כמו אלו נותנות למשתמש לדעת מה טוב בחתימה ומה רע בה ולכן גם תגובות כאלו יחשבו כתגובות בונות.

כמו שאמרתי, התגובות האלו נועדו לעזור למשתמשים להתפתח ולהתקדם בתחום העיצובים, תגובות אחרות חסרות משמעות או אפילו תוקעות את אותו המעצב באותו המקום ולכן אני מחזיר את חוק התגובה הבונה שנועדה לשפר את קהילת המעצבים בפורום,
משתמשים אשר לא יגיבו תגובות בונות לעיצובים השונים יקבלו אזהרה (בפעם הראשונה מילולית ובפעם השנייה אזהרה על אמת), לא אמור להיות לכם תירוץ ל"למה לא להגיב תגובה בונה" לאחר ההסבר שנתתי.
בהצלחה לכל המעצבים והמגיבים, אני מקווה שהקהילה רק תשתפר בעקבות חוק זה מחייך

דוד
דוד
מנהל

משתמש מספר: 23,214

כינוי קודם: זאב זבוטינסקי

מדליות: 81 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 3)
הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 18/08/2016 ב- 17:44:50 תגובה עם ציטוט  דווח

אגב, היה נושא קודם שמשתמש אחר פתח והיה בדביק לכמות זמן מסוימת, עכשיו הקטע של החוסר בתגובות בונות חזר ולכן יצרתי נושא חדש והסברתי טיפה על תגובות בונות, כמו כן היה גם מדריך לתגובות בונות בעבר.
הנושא הקודם:
http://lf2.co.il/forum/viewtopic.php?p=2902881#2902881
המדריך:
http://lf2.co.il/forum/archives/2/viewtopic.php?t=52463

הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשהההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

Based on phpBB forums system