אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 הרצאות על עישון/ אלכוהול/ סמים צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה
מחבר הודעה
Apollo
White Snake
לוחם כסף

משתמש מספר: 29,416
כינוי קודם: Elin

מדליות: 8 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 1)
הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 06/04/2017 ב- 23:33:28 תגובה עם ציטוט  דווח

יש לי משהו להגיד לגבי ההרצאות שעושים בבית הספר שמביאים מישהו מקצועי שיסביר על זה ויראה מצגת על כמה זה גרוע וכד'.
מה שאני רוצה להגיד שמרב כל ההרצאות האלה (שזה כמעט כל שנה) הילדים לא רק שמפסיקים לשים ז*ן אלא גם עוברת להם המחשבה לנסות את זה.
באמת שההרצאות האלה כ"כ חופרות (זה יותר על עישון ומה יש בסיגרייה שמזיק), לילדים זה כבר מסקרן ולא- לא עושה להם חשק לזה.
אני לא יודעת מה עובר למבוגרים בראש אבל הם צריכים להבין שזה רק חופר ויותר "מזרים" את הילדים לנסות.
זה ממש לא הגיל להסביר על זה וזה לא משנה על איזו הרצאה מדובר.
צריך להבין שהרצאות בביה"ס הורגות רק את השיעורים באמצע היום למידה (מה שחיובי מאוד לדעתי) אבל חוץ מלפספס שעתיים לימודים זה גורם לסיכונים.
ההרצאות האלה או שצריכות להיפסק בכלל או שלעשות אותן פעם ב... 4 שנים? או שבכלל לתת הרצאה אחת ביסודי ואחת בחטיבה/ תיכון.
ההסברים על מה שרע צריכים לבוא מההורים לדעתי.

אלכוהול- בהרצאה מסבירים מה לא טוב בזה וגם כמה יתרונות שיש למשל ליין ולעוד משקה שלא זוכרת כרגע, אבל בעיקר מספרים לנו מה רע.
הילדים הרי סקרנים, ולחלק העיקר זה להיראות מגניב בחברה ולא ממש אכפת להם הבריאות.

עישון- אותו הדבר כמו בהרצאות של האלכוהול אבל פה כבר נגמרו הדברים החיוביים.
בתכלס יכולים להראות ולהשוות בין הריאות של חיה (חזיר למשל) לבין להראות את הריאות של בן אדם בריא וזה מגעיל רצח, קודם כל.
דבר שני, למי אכפת איך הריאות נראות בגיל ההתבגרות?
אותו הדבר, החברה יכולה "למשוך" לעשן ויש הרבה ילדים שמעשנים בגילנו (הערסים יותר).

סמים- פה נגמרו לגמרי הסיפורים.
הסמים זה הדבר הכי מסקרן לדעתי, למה, כי אי אפשר לנסות את זה ממש כמו אלכוהול ואז להיפטר מזה או מעישון שאפשר להיגמל מזה.
זה משהו שתכלס מזריקים/ נושמים ובינינו, בגיל ההתבגרות לדעת שמישהו לוקח סמים זה יישמע לנו מאוד מגניב כי סמים זה קשרים בין אנשים (הדראג דילרים)
וזה נשמע כזה מגניב שרוצים לנסות גם ואז אתם מכירים מישהו שלוקח סמים אז הוא מציע לך את הדראג דילר שלו ויאללה חברים?
ממש לא.

על סמים כמובן מדברים פחות אבל העישון, בכלל, כל שנה אותו הדבר.
הם בטח חושבים שסמים יותר מדי נוראיים אבל גם "מושכים" אם ממש יכנסו לפרטים שלהם.

באמת, מרב כל ההרצאות שראיתי בחיי אני אפילו בעצמי מרגישה מסוקרנת למדי לנסות (אבל אני לא אעשה את זה כי 1. אין לי כסף. 2. מודעות עצמית)

בכ"א, הבנתם את הקטע.
אשמח לשמוע את דעתכם, שיהיה ליל"ט לאלה שהולכים לישון.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי 
כוח הארטיק
דא עקא
מנהל

משתמש מספר: 24,320

כינוי קודם: אני נמוכה

מדליות: 19 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 10:47:23 תגובה עם ציטוט  דווח

(אני רוצה להדגיש שכול דבר שאני כותבת מציג את דעתי, ולא עובדות)

לטעמי קצת הגזמת... חייבים את ההרצאות האלה. כן, פעם בשנה זה חופר, אבל לדעתי פעם בשנתיים יכול להיות אחלה.
לגבי המידע מההורים - בצורה מוחלטת לא. לכל אחד יש הורים שונים, ולא בהכרח כל אחד באמת יקבל את המידע הזה מסיבות שונות. דרך ההעברה לא יעילה, החינוך של ההורים מאוד נוקשה ולכן בכלל לא רוצים לשמוע על דברים כאלה, וסיבות נוספות שאין לי מושג מהן או מקיומן.כשעושים את זה במסגרת ביהס, אפשר להיות בטוחים שהמידע לפחות עובר הלאה.

יותר מזה - מה שכן חשוב זו הדרך בה מעבירים את המידע. נניח, חידון אינטראקטיבי יותר נחמד מאשר לראות מצגות (עושים כבר דברים כאלה על בטיחות בדרכים, דיי כיף צוחק )

בנוגע לסמים - גם פה יש לדעתי בעיה במה שהצגת. סמים זה פשוט מה שלא חוקי, וגם אותם אפשר לחלק לסמים קלים וסמים קשים.
תחשבי שאם עישון מריחואנה פעם היה בחוק/ לא היה איסור על שימוש בו, למה שלסיגריות לא יהיה איסור בעתיד ? את שניהם גורסים ומגלגלים, מה ההבדל ?

ואח"כ אחזור כנראה עם המשך, מתחיל שיעור :@

ספוילר: 

nav566
אמור זה שם של חתול
לוחם החודש

משתמש מספר: 25,471

מדליות: 41 (ראה עוד)
כרטיס דאטא (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 11:22:57 תגובה עם ציטוט  דווח

המודעות לעישון ולאלכוהול מנמיכה את העישון והאלכוהול ביותר מ20%.
אין כל מה להתווכח. זה חופר, אבל זה עובד.

יצא פרק41! מהרו וצפו!
Erza Scarlet
.
לוחם מקוסקס

משתמש מספר: 13,431
כינוי קודם: ToXic-`

מדליות: 112 (ראה עוד)
אוסקר לילה לבן (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 12:53:28 תגובה עם ציטוט  דווח

האמת שזה דווקא כן העלה מודעות ולי נגיד הסביר כל מיני דברים
הרצון שלי לנסות הכל נובע כבר מסיבות אחרות

Image
Image
Image

Image
ארזוש 3>
Apollo
White Snake
לוחם כסף

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 14:10:28 תגובה עם ציטוט  דווח

כוח הארטיק כתב:
(אני רוצה להדגיש שכול דבר שאני כותבת מציג את דעתי, ולא עובדות)

לטעמי קצת הגזמת... חייבים את ההרצאות האלה.
כן, פעם בשנה זה חופר, אבל לדעתי פעם בשנתיים יכול להיות אחלה.
לגבי המידע מההורים - בצורה מוחלטת לא. לכל אחד יש הורים שונים, ולא בהכרח כל אחד באמת יקבל את המידע הזה מסיבות שונות.
דרך ההעברה לא יעילה, החינוך של ההורים מאוד נוקשה ולכן בכלל לא רוצים לשמוע על דברים כאלה, וסיבות נוספות שאין לי מושג מהן או מקיומן.
כשעושים את זה במסגרת ביהס, אפשר להיות בטוחים שהמידע לפחות עובר הלאה.

יותר מזה - מה שכן חשוב זו הדרך בה מעבירים את המידע.
נניח, חידון אינטראקטיבי יותר נחמד מאשר לראות מצגות (עושים כבר דברים כאלה על בטיחות בדרכים, דיי כיף צוחק )

בנוגע לסמים - גם פה יש לדעתי בעיה במה שהצגת.
סמים זה פשוט מה שלא חוקי, וגם אותם אפשר לחלק לסמים קלים וסמים קשים.
תחשבי שאם עישון מריחואנה פעם היה בחוק/ לא היה איסור על שימוש בו, למה שלסיגריות לא יהיה איסור בעתיד ?
את שניהם גורסים ומגלגלים, מה ההבדל ?

ואח"כ אחזור כנראה עם המשך, מתחיל שיעור :@

נכון שכל אחד הורים שונים אבל ההורים האלה צריכים ללמד דברים מסוימים ולא להעביר את הסמכות לביה"ס, לדעתי.
גם פעם בשנתיים נאה לי חופר והרבה.
כאילו כבר הסבירו לנו פעם אחת למה כל זה חרא והראו לנו מה יש בסיגרייה, מה עוד?
כאילו ידוע כבר, למה לחפור על זה כל הזמן?
פעם אחת של הסברה נראה לי מספיק.
עזבי מצגות או חידונים, לא צריך לפנק יותר מדי בדברים כיפיים, למי שזה חשוב הוא יקשיב אבל לאחרים זה לא חשוב כי כמו שאמרתי, יכול להיות בעיה בחברה שאותו סובבת, בעיות במשפחה (הורים מעשנים),
לא מאמינים במה שאומרים, הורים מרשים לעשן ועוד הרבה סיבות.

לגבי הסמים- נכון, יש סמים קלים ויש סמים קשים אבל משתיהם אי אפשר להיגמל לבד אלא כבר עם העזרה של מקצוענים,
אבל זה לא משנה כרגע.
לגבי העישון ומריחואנה, נשמה, מה שבטוח זה שהם אפילו לא בדרך להפסיק/ לאסור דרך החוק כי היו הרבה כאלה (יהיו מלא) שלא יסכימו ויהיה house מושלם אז בגלל זה זה אפילו לא בדרך של האיסור בחוק.
הרי למה יש תמונות על הקופסא עם האיסורים וכל זה?
כי לא יאסרו את זה ומנסים לעשות לפחות משהו בשביל לעצור אבל אף אחד לא שם ז*ן על התמונות האלה וממשיכים לעשן כי כל אחד עם הסיבות שלו.

nav566 כתב:
המודעות לעישון ולאלכוהול מנמיכה את העישון והאלכוהול ביותר מ20%.
אין כל מה להתווכח.
זה חופר, אבל זה עובד.

נכון, המודעות לזה אכן מנמיכה אבל לא החפירות על זה.
חלאס, שמענו פעם אחת על זה ודיי, כאילו אנחנו כבר יודעים, מה עוד אתם רוצים להוסיף?

Erza Scarlet כתב:
האמת שזה דווקא כן העלה מודעות ולי נגיד הסביר כל מיני דברים
הרצון שלי לנסות הכל נובע כבר מסיבות אחרות

נכון, אבל מספיק אחת- שתי הרצאות בכל ה12 שנים שלך בביה"ס כי את גם ככה תהיי מודעת לזה, זה לא משנה.
אני מבקשת להפסיק עם החפירות ולא עם ההרצאות בכלל, אין לי בעיה איתם, הבעיה רק שזה חופר ועכשיו זה כבר מעלה יותר אינטרס מאשר מודעות לזה.
!@WoobiEX@!
זיין
קטגור

משתמש מספר: 17,856

קלאנים: Black And White

מדליות: 55 (ראה עוד)

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 14:11:26 תגובה עם ציטוט  דווח

איך בדיוק זה מעלה אינטרס? המום

Image
ספוילר: 

מיקצי מקצו
מנהל
מנהל

משתמש מספר: 20,738
כינוי קודם: louisVSdeep

מדליות: 33 (ראה עוד)
גביע הקיסקוס (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 14:12:37 תגובה עם ציטוט  דווח

שטויות
אין לי כוח לפרק כל דבר פה ולהסביר למה הוא לא נכון, אבל בטווח הרחוק ברור שיש לזה הרבה תועלת מנזק.
ולא, ההרצאה הזאת לא גורמת לאף אחד לנסות אם הוא לא היה מנסה בכל-מקרה.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
Apollo
White Snake
לוחם כסף

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 14:13:25 תגובה עם ציטוט  דווח

Pen Draig כתב:
איך בדיוק זה מעלה אינטרס? המום

בגלל הגיל והסקרנות.
כאילו כל שנה מסבירים לך על זה, אותו המסר בסופו של דבר אבל פתאום באלך לנסות.
לא יודעת, לא רק שאני עוברת את זה אלא גם כמה מהחברות והידידים שלי.
אין לזה כ"כ הסבר הגיוני לצערי \:

כוח העיפצי כתב:
שטויות
אין לי כוח לפרק כל דבר פה ולהסביר למה הוא לא נכון, אבל בטווח הרחוק ברור שיש לזה הרבה תועלת מנזק.
ולא, ההרצאה הזאת לא גורמת לאף אחד לנסות אם הוא לא היה מנסה בכל-מקרה.

אבל אני לא מדברת על ההרצאות אלא על כמות ההרצאות.
nav566
אמור זה שם של חתול
לוחם החודש

משתמש מספר: 25,471

מדליות: 41 (ראה עוד)
כרטיס דאטא (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 14:35:11 תגובה עם ציטוט  דווח

Zalgo כתב:

אבל אני לא מדברת על ההרצאות אלא על כמות ההרצאות.

כמות ההרצאות רק מבהירה את העניין.
שמע, זה עובד. פעם עשו מעט הרצאות, היום עושים הרבה, וזה מצליח יותר. אומנם לא בשבילך, אבל בשביל הרוב.

יצא פרק41! מהרו וצפו!
כוח הארטיק
דא עקא
מנהל

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 14:55:57 תגובה עם ציטוט  דווח

או שאיבדת את הנקודה שלי לחלוטין או שהתעלמת ממנה לחלוטין. זה טוב ויהיה לומר שיש להורים את האחריות הזו, אבל זה לא אומר שבקולורבי שלהם להתחיל להסביר לילד שלהן איך הדברים עובדים.
ויותר מזה, העובדה שלא כל אחד יודע להעביר מידע בצורה ברורה.
כשעושים את זה בביה"ס - הכל טוב, ומה שצריך בטוח עובר הלאה.
ואם ההורים מעשנים/עושים סמים ? את חושבת שזו חוכמה להקשיב למישהו שאומר "אל תיקח את זה, זה מסוכן" ולראות אותו במקביל מסניף חומר לא מזוהה?
למקרה ו, זו ממש לו חוכמה. להיפך, לומדים לא להקשיב לדברים שאומרים לך.

הסיבה שאמרתי פעם בשנתיים ולא הסכמתי לומר פעם במהלך תקופת ביה"ס :
תגידי לי, את זוכרת במקרה איפה היית בשלישי לאוקטובר ב2005 ?
ממש לא. אותו הדבר לגבי ההרצאות. מידע נשכח בסה"כ, וזה שמביאים אותו כל שנה מונע את השכחה.
מקרה קיצון : נניח תשכחי את כל המידע שהעבירו לך בנוגע לסיגריות. סה"כ, אין לך מושג מה הבעיות בזה, את רואה שיש את האזהרה על הקופסה אבל אנשים מעשנים כל יום. את באמת תתחילי לשעות דיון עם עצמך ותחפשי מה נזקי העישון ?
אנלא חושבת ככה, ואפילו בטוחה בזה.

זה שנותנים דברים כיפים - ממש ממש עוזר לזכור ! אנשים זוכרים רגעים בחיים, לא ימים. מעבר לזה, אם המצגת תבוא לקראת ולא תשעמם אותך - לא היית מגיבה ככה בכלל וממליצה לעשות כל שנה (או בתדירות שהיא יותר גבוהה מאחת ל12 שנים)

לגבי ההמשך :
א. אל תקראי לי נשמה, נמאס עצוב
ב. שוב איבדת את הנקודה שלי. ממש ברור לי שיכרות לא יצרו מהחוק בקרוב, אבל ניסיתי להביט לך פה השוואה :
את אומרת ש"אי אפשר להיפטר מסמים כמו שאפשר מסגרות באמצעות גמילה" אבל את טועה.
אפשר להתמכר להרבה דברים, ואפשר גם להיגמל מהם בדיוק כמו שאפשר להיגמל מסחריות.
הרי סיגריות ומריחואנה - נגיד שניהם לא בריאים, טוב ? לשניהם יש השפעה כלשהי עליך, אבל רק אחד מהם בחוק. אופן הצריכה של שניהם זהה, אבל בגלל שאחד מהם נקרא סם זה לא אומר שזה ידרדר אותך לעולמים. זה נקרא סם רק כי אנחנו קראנו לזה ככה. אילו היו מוציאים מהחוק דברים לא בריאים למען הציבור, גם סיגריות ואלכוהול לא היו בחוק, ונחשבים לצריכה של חומר אסור לא פחות ממריחואנה.
הנקודה שלי היא שאת שמה הכללה לא נכונה, כי את אומרת שסמים = גמילה עם מקצוען בלבד, וזה לא נכון.
לכל דבר אפשר להתמכר ברמות שונות, ו ההוכחה לכך היא שאלכוהוליסטים כבדים צריכים עזרה להיגמל לא פחות ממזריקי הרואין.

*כתבתי מהטלפון אז יש מלא typo שאסדר בבית עצוב

ספוילר: 

סוכר
לוחם מקוסקס
לוחם מקוסקס

משתמש מספר: 22,555

כינוי קודם: אני שרפתי את הטוסט

מדליות: 26 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (7) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 15:23:18 תגובה עם ציטוט  דווח

ללא ספק זה נושא די חשוב ואני מניח שההרצאות האלה עושות את העבודה שלהן. אני לא יודע מאיפה לקחת את זה שזה דווקא מעלה את הרצון לנסות, אולי זה פשוט נשמע הגיוני אבל בפרקטיקה זה לא ככה.
ציטוט:
בגיל ההתבגרות לדעת שמישהו לוקח סמים זה יישמע לנו מאוד מגניב כי סמים זה קשרים בין אנשים (הדראג דילרים)
וזה נשמע כזה מגניב שרוצים לנסות גם ואז אתם מכירים מישהו שלוקח סמים אז הוא מציע לך את הדראג דילר שלו ויאללה חברים?

כאילו וואטדאפק אני לא חושב שזה מה שעובר בראש של ילד מתבגר שמתנסה בדברים האלה
בתכלס יש הרצאות ויש הרצאות, אבל אם ההרצאה היא באמת טובה ומעניינת איכשהו מעבר למסר הזה של "סמים/אלכוהול/סיגריות זה רע" אז אין לי בעיה.
אני מבין את הקטע שזה חוזר על עצמו כל שנה אבל זה מה יש, בגלל זה לפי דעתי חשוב לעשות את ההרצאה טוב כדי לא סתם לשכוח את זה כשהיא נגמרת.

White Snake
לוחם כסף

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 15:56:53 תגובה עם ציטוט  דווח

כוח הארטיק כתב:
או שאיבדת את הנקודה שלי לחלוטין או שהתעלמת ממנה לחלוטין.
זה טוב ויהיה לומר שיש להורים את האחריות הזו, אבל זה לא אומר שבקולורבי שלהם להתחיל להסביר לילד שלהן איך הדברים עובדים.
ויותר מזה, העובדה שלא כל אחד יודע להעביר מידע בצורה ברורה.
כשעושים את זה בביה"ס - הכל טוב, ומה שצריך בטוח עובר הלאה.
ואם ההורים מעשנים/עושים סמים ?
את חושבת שזו חוכמה להקשיב למישהו שאומר "אל תיקח את זה, זה מסוכן" ולראות אותו במקביל מסניף חומר לא מזוהה?
למקרה ו, זו ממש לו חוכמה.
להיפך, לומדים לא להקשיב לדברים שאומרים לך.

הסיבה שאמרתי פעם בשנתיים ולא הסכמתי לומר פעם במהלך תקופת ביה"ס :
תגידי לי, את זוכרת במקרה איפה היית בשלישי לאוקטובר ב2005 ?
ממש לא.
אותו הדבר לגבי ההרצאות.
מידע נשכח בסה"כ, וזה שמביאים אותו כל שנה מונע את השכחה.
מקרה קיצון : נניח תשכחי את כל המידע שהעבירו לך בנוגע לסיגריות.
סה"כ, אין לך מושג מה הבעיות בזה, את רואה שיש את האזהרה על הקופסה אבל אנשים מעשנים כל יום.
את באמת תתחילי לשעות דיון עם עצמך ותחפשי מה נזקי העישון ?
אנלא חושבת ככה, ואפילו בטוחה בזה.

זה שנותנים דברים כיפים - ממש ממש עוזר לזכור !
אנשים זוכרים רגעים בחיים, לא ימים.
מעבר לזה, אם המצגת תבוא לקראת ולא תשעמם אותך - לא היית מגיבה ככה בכלל וממליצה לעשות כל שנה (או בתדירות שהיא יותר גבוהה מאחת ל12 שנים)

לגבי ההמשך :
א. אל תקראי לי נשמה, נמאס עצוב
ב. שוב איבדת את הנקודה שלי. ממש ברור לי שיכרות לא יצרו מהחוק בקרוב, אבל ניסיתי להביט לך פה השוואה :
את אומרת ש"אי אפשר להיפטר מסמים כמו שאפשר מסגרות באמצעות גמילה" אבל את טועה.
אפשר להתמכר להרבה דברים, ואפשר גם להיגמל מהם בדיוק כמו שאפשר להיגמל מסחריות.
הרי סיגריות ומריחואנה - נגיד שניהם לא בריאים, טוב ?
לשניהם יש השפעה כלשהי עליך, אבל רק אחד מהם בחוק.
אופן הצריכה של שניהם זהה, אבל בגלל שאחד מהם נקרא סם זה לא אומר שזה ידרדר אותך לעולמים.
זה נקרא סם רק כי אנחנו קראנו לזה ככה.
אילו היו מוציאים מהחוק דברים לא בריאים למען הציבור, גם סיגריות ואלכוהול לא היו בחוק, ונחשבים לצריכה של חומר אסור לא פחות ממריחואנה.
הנקודה שלי היא שאת שמה הכללה לא נכונה, כי את אומרת שסמים = גמילה עם מקצוען בלבד, וזה לא נכון.
לכל דבר אפשר להתמכר ברמות שונות, וההוכחה לכך היא שאלכוהוליסטים כבדים צריכים עזרה להיגמל לא פחות ממזריקי הרואין.

*כתבתי מהטלפון אז יש מלא typo שאסדר בבית עצוב

לגבי מה שכתבת על זה שההורים מעשנים/שותים/מריחים ואומרים לך לא לעשות את מה שהם, זה באמת לא מזיז אבל יש לי דוגמא אישית:
אבא שלי מעשן ושותה, שותה איזה 8 פחיות בירה ביום וזה מלא, פשוט מלא למי שעבר זעזוע מוח, שכב בבית חולים לחולי נפש, ניסה להתאבד מהקומה השלישית ונהיו בעיות בגב ועוד הרבה דברים.
אז הוא אומר לי שאם אני אתחיל לעשן/לשתות/להריח הוא יעשה משהו איתי (ירים יד או לא יודעת מה) ואני מתחלקת לשני צדדים,
הצד שאני מבינה אותו כי בתכלס הוא יודע שזה הורס אבל לא יכול להפסיק כי יש לו את הסיבות שלו.
הצד האחר אומר מה שאת אומרת, כאילו מה הקטע שאתה אומר לי בזמן שאתה עושה את זה יחתיכת דפוק?
אתה יכול ללכת לבלבל את השכל למישהו אחר, לפחות תן דוגמא שלך (מזל שהוא לא גר איתי ורואה אותי רק איזה כמה פעמים בשנה).

לא לא לא, מידע לא נשכח אם זה נכנס למודעות שלך, זה לא בגלל המיליון ההרצאות שנותנים לך את לומדת את זה הרי נכון?
כבר הראו לך פעם מה יש בתוך הסיגרייה ומה רע בזה, מספיק, את יודעת את זה בסה"כ, למה לחזור על זה כל פעם?
וגם לא אמרתי פעם אחת ב12 שנה, הוספתי אחר"כ שהכי כדאי פעמיים (פעם אחת ביסודי ופעם אחת בחטיבה/ כיתה י')
וזה מספיק לך כי זה גם ככה במודעות שלך, שוב.
(גם אל תשכחי שיש לך אפשרות לפתוח גוגל, חחח כאילו מה?)

אבל מה קשור ימים?
מי זוכר ימים?
לא הבנתי למה הבאת לפה תאריכים בכלל, בכללי.
זוכרים את ההרצאה ולא את הימים, את הרי זוכרת שהיו לך הרצאות וככה וככה ועל זה וזה חפרו וזהו.
צריך לרענן כמובן אבל לא כל שנה ואפילו לא כל שנתיים.
האמת שההרצאה לא משעממת ובאמת חשוב איך מעבירים אותה אבל תופתעי לגלות שאפילו חידונים לא יעזרו לשמור את הילדים כי הם מדברים ביניהם, לא מקשיבים כי הם חושבים שהם יודעים הכל ופה הפיספוס.

לגבי הנשמה, מה את לוקחת כ"כ ברצינות את איך שאני קוראת לך? זה הרי לא קללה או משהו, זו הדרך שלי פשוט להתבטאות סליחה.

בכללי, אי אפשר להיגמל מסמים לבד כי סמים זה משהו שמאוד ממכר.
אבל עזבי ממכר או לא, לכל בן אדם זה תלוי באיזה שלב הוא נמצא של ה"התמכרות" לדבר שבו משתמש וגם תלוי מהבן אדם עצמו.
אם הוא "חלש" (נפשית וגם טיפה פיזית) אז הוא לא ממש יצליח להיגמל לבד ולא משנה באיזה שלב של התמכרות הוא נמצא, אפילו בתחילת הדרך.
אם הבן אדם "חזק" ויודע לשים לעצמו גבולות של טוב ורע הוא יוכל להיגמל בתחילת הדרך ואולי אפילו באמצע הדרך (בסוף אף אחד לא יצליח להיגמל לבד).
זה מאוד תלוי אבל אני מביאה הכללות.
אבל כנראה שאת לא הכי קוראת את מה שאני כותבת כי את מפספסת נקודות שלי, אני אמרת שלא יאסרו על להשתמש בסיגריות ואלכוהול כי הרב יהיו נגדם ויהיה בלאגן.

כוח הכרפס כתב:
ללא ספק זה נושא די חשוב ואני מניח שההרצאות האלה עושות את העבודה שלהן.
אני לא יודע מאיפה לקחת את זה שזה דווקא מעלה את הרצון לנסות, אולי זה פשוט נשמע הגיוני אבל בפרקטיקה זה לא ככה.
ציטוט:
בגיל ההתבגרות לדעת שמישהו לוקח סמים זה יישמע לנו מאוד מגניב כי סמים זה קשרים בין אנשים (הדראג דילרים)

כאילו וואטדאפק אני לא חושב שזה מה שעובר בראש של ילד מתבגר שמתנסה בדברים האלה
בתכלס יש הרצאות ויש הרצאות, אבל אם ההרצאה היא באמת טובה ומעניינת איכשהו מעבר למסר הזה של "סמים/אלכוהול/סיגריות זה רע" אז אין לי בעיה.
אני מבין את הקטע שזה חוזר על עצמו כל שנה אבל זה מה יש, בגלל זה לפי דעתי חשוב לעשות את ההרצאה טוב כדי לא סתם לשכוח את זה כשהיא נגמרת.

כמובן שההרצאות עושות את העבודה שלהן אבל הן חופרות.
החפירות מעלות את הרצון לדעתי, אולי לכאלה שכמוני (שרוטים).
אבל עזוב כרגע את זה, התכוונתי יותר שאנשים לא ממש מקשיבים להרצאות ומי שמקשיב (כמוני) כל הזמן להרצאות (כל שנה) אז הוא נהיה סקרן עוד יותר.

ואני דווקא כן חושבת שזה מה שעובר לילד מתבגר כי זה ילד מתבגר.
לא שוכחים את זה כשהיא נגמרת, זה צריך להיכנס למודעות האישית של הילדים אבל כמו שאמרתי, יש הרבה מאוד ילדים שלא מקשיבים כי הם חושבים שיודעים לגבי זה כבר ולא יעשנו
אבל דווקא כשמגיע הרגע הם מתחילים לעשן (מתחילות להיות בעיות כמו דיכאונות, בעיות במשפחה וכד').
כוח הארטיק
דא עקא
מנהל

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 16:03:59 תגובה עם ציטוט  דווח

סליחה על ההתבטאות, אבל... את בטוחה שקראת מה שכתבתי ?
הדבר היחיד שמצאתי שיכל לצאת מהקשרו זה העיניין שזוכרים רגעים ולא ימים :
אנשים זוכרים רגעים ספציפים, ולא את הזמן שבו הדברים קרו.
כנל פה.
אם ההרצאה דיברה אליהם, אין סיבה שלא יזכרו אותה יותר טוב מאשר אחת יבשה.

ספוילר: 

Apollo
White Snake
לוחם כסף

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 16:12:02 תגובה עם ציטוט  דווח

כוח הארטיק כתב:
סליחה על ההתבטאות, אבל... את בטוחה שקראת מה שכתבתי ?
הדבר היחיד שמצאתי שיכל לצאת מהקשרו זה העיניין שזוכרים רגעים ולא ימים :
אנשים זוכרים רגעים ספציפים, ולא את הזמן שבו הדברים קרו.
כנל פה.
אם ההרצאה דיברה אליהם, אין סיבה שלא יזכרו אותה יותר טוב מאשר אחת יבשה.

למה את חושבת שאני לא קוראת את מה שאת כותבת?
כאילו מה הקטע של המשפטים האלה? "את בטוחה שקראת את מה שכתבתי?" "את בטוחה שהבנת את מה שכתבתי?"
חלאס עם זה, זה שאולי אני לא עונה כמו שאת רוצה לא אומר שאני לא קוראת למה אני מבזבזת באמת דקה שתיים לקרוא את כל התגובות שרושמים לי.
אני לא בטוחה שאת קוראת את מה שאני כותבת, פה אני כבר בספק.

נכון, לגבי היבשה וזה.
אבל לא אומר שצרך לחזור על זה, שוב, כל שנה/ שנתיים.
(זה כבר מרגיז לכתוב את זה כל פעם מחדש)
עדיין לא בטוח שיהיו ילדים שיקשיבו כי לא לכולם יש התעניינות בזה (ערסים, פרחות)
הם יתחילו לעשן אם חבר יגיד להם.
כוח הארטיק
דא עקא
מנהל

הודעהנשלח: 07/04/2017 ב- 16:16:17 תגובה עם ציטוט  דווח

Zalgo כתב:

למה את חושבת שאני לא קוראת את מה שאת כותבת?
כאילו מה הקטע של המשפטים האלה? "את בטוחה שקראת את מה שכתבתי?" "את בטוחה שהבנת את מה שכתבתי?"
חלאס עם זה, זה שאולי אני לא עונה כמו שאת רוצה לא אומר שאני לא קוראת למה אני מבזבזת באמת דקה שתיים לקרוא את כל התגובות שרושמים לי.
אני לא בטוחה שאת קוראת את מה שאני כותבת, פה אני כבר בספק.

נכון, לגבי היבשה וזה.
אבל לא אומר שצרך לחזור על זה, שוב, כל שנה/ שנתיים.
(זה כבר מרגיז לכתוב את זה כל פעם מחדש)
עדיין לא בטוח שיהיו ילדים שיקשיבו כי לא לכולם יש התעניינות בזה (ערסים, פרחות)
הם יתחילו לעשן אם חבר יגיד להם.

זה בגלל שרשמתי דוגמה כלשהי, את כותבת שלא הבנת למה התכוונתי ואז מביאה דוגמה דומה |:

ספוילר: 

הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשהההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

Based on phpBB forums system