אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 סכינים
 סיפור פנטזיה על שדים פוליטיקה והעולם התחתון
צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה
מחבר הודעה
blackraven
לוחם
לוחם

משתמש מספר: 29,784

הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 11/11/2017 ב- 19:19:44 תגובה עם ציטוט  דווח

פרק 12: מיועץ לרועץ

ספוילר: 

"יש אנשים שהם קמצנים מכדי להשתין על הגדם הפצוע שלהם"

משפט עיראקי
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי 
hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

משתמש מספר: 4

מדליות: 12 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 12/11/2017 ב- 18:58:27 תגובה עם ציטוט  דווח

פרק מצוין כרגיל מאוד שמח
אני חייב להודות שקפצתי לחלק השני של הפרק כי הייתי במתח לראות איך העלילה מהפרק הקודמת ממשיכה, ורק אז קראתי את החלק הראשון.

אני חושב שברור לקוראים שיש כאן משהו יותר מסובך מאשר "קארים הוא הרוצח".
אילו הוא היה הרוצח הישיר, אז הוא יכל לרצוח ולברוח לפני שרודאל קרה לו לבוא לראות את זה.
לא הייתה לו שום סיבה לחכות ולברוח ברגע האחרון.
אז או שהוא חושש לחייו שלו, או שהוא היה קשור לרצח באופן עקיף והוא פשוט לא ידע מתי הוא יתרחש.
הייתי מצפה שרודאל יתהה בכיוון הזה גם.
בכל מקרה מפנה בעלילה מצוין נהיה מאוד מעניין.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
blackraven
לוחם
לוחם

הודעהנשלח: 12/11/2017 ב- 20:45:30 תגובה עם ציטוט  דווח

hipy כתב:
פרק מצוין כרגיל מאוד שמח
אני חייב להודות שקפצתי לחלק השני של הפרק כי הייתי במתח לראות איך העלילה מהפרק הקודמת ממשיכה, ורק אז קראתי את החלק הראשון.

אני חושב שברור לקוראים שיש כאן משהו יותר מסובך מאשר "קארים הוא הרוצח".
אילו הוא היה הרוצח הישיר, אז הוא יכל לרצוח ולברוח לפני שרודאל קרה לו לבוא לראות את זה.
לא הייתה לו שום סיבה לחכות ולברוח ברגע האחרון.
אז או שהוא חושש לחייו שלו, או שהוא היה קשור לרצח באופן עקיף והוא פשוט לא ידע מתי הוא יתרחש.
הייתי מצפה שרודאל יתהה בכיוון הזה גם.
בכל מקרה מפנה בעלילה מצוין נהיה מאוד מעניין.

צודק, העסק באמת טיפה יותר מורכב, אני לא אפרט איך.
אבל תחשוב בכיוון שלרודאל יש לא מעט אינטרס אישי לזרוק את כל האשמה על קארים, מה גם שקארים עשה הכל בערך כדי שכל האשמה תיפול עליו.
הפרק הבא יהיה בכל מקרה על וראגניר. אני רוצה לתת קצת זמן הפוגה של פרק- שתיים, אז אני מצטער להשאיר אותך במתח בוכה

משפט עיראקי
hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 13/11/2017 ב- 09:15:32 תגובה עם ציטוט  דווח

אמתין בקוצר רוח בוכה
blackraven
לוחם
לוחם

הודעהנשלח: 19/11/2017 ב- 18:34:59 תגובה עם ציטוט  דווח

פרק 13: אי הרחמים.
ספוילר: 

משפט עיראקי
hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 19/11/2017 ב- 19:29:10 תגובה עם ציטוט  דווח

אקרא בקרוב מגניב
hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 20/11/2017 ב- 20:25:04 תגובה עם ציטוט  דווח

כבר כמעט שכחתי מי זה וואגניר עד שכתבת שהוא גמד חח
היה פרק מעניין נהנתי לקרוא!
עשית פעם תחקיר היסטורי על עבדים? הפרק נשמע ממש אמין מבחינת התיאורים.
מרשים מאוד.

טוב ולהערות.
שים לב שאני לא קורא גדול של ספרי פנטזיה וגם לא רגיל לספרים בהם העלילה עוברת מגיבור לגיבור.
לכן ההערות הן דעתי בלבד ואני לא מתחייב כמה הן חכמות מגניב

1) אני כבר לא זוכר מאיפה לקחו את וואגניר ולאיפה שיגרו אותו.
אני מניח שזה בבמלכת הנאיליתים?
אולי כדאי להוסיף הבהרות גם בגוף הפרק בלי שהקוראים יצטרכו ללכת לקרוא במפה כל פעם.

2) עדיין העלילה מרגישה לא קשורה בין עלילה אחת לאחרת.
אני לא יודע בספרים אחרים בסגנון הזה תוך כמה זמן נהוג שהעלילות יתחילו להתחבר, או באיזה קצב מחליפים בין הגיבורים של הפרקים, אבל אתה צריך לחשוב על זה.

3) בנוסף, יש שינוי באופי הכתיבה לפי סוג הגיבור.
רודאל, טוריק - אופי אפי כזה. פנטזיה רגילה על מלכים וכו'.
הילד (שכחתי את שמו ולא מצאתי אותו בוורד. אולי תסמן באדום אנשים שמשמשים גיבורים בסיפור?) - יומן גוף ראשון
וואגניר - הסגנון דומה לסגנון הרגיל שלך, אבל הפרקים שלו *הרבה* יותר אלימים מבחינת התיאורים. מניח שאתה מבין למה אני מתכוון.
צריך לשים לב שסך הכל זה מתחבר באופן סביר.

בקיצור יש לך הרבה פוטנציאל, חבל לי שקהילת הקוראים בארץ באינטרנט (ובכללי?) קטנה אז אין כל כך מי שיקרא את הסיפור שלך בוכה
כשאתה מנסה לייצר מזה ספר תנסה לראות איך אתה מכניס את הקורא לעלילה מהר, כמו שגיל (המנהל פה) המליץ לך.
כי בהתחלה אני הכרחתי את עצמי לקרוא את הפרקים שלך כי רציתי לתת לך פידבק, עכשיו הגעת למצב שאני קורא את הסיפור שלך באמת מתוך עניין.
אחרי שקנית את הקורא והוא כבר מתעניין בדמויות שלך אתה יכול להכניס עוד פרקים שמוסיפים מידע על העולם.
כמובן שזו לא עצה אבסולוטית - יש ספרים כמו שר הטבעות שלוקח הרבה מאוד זמן עד שמתפתח בהם משהו.
כנראה צריך איזון.
blackraven
לוחם
לוחם

הודעהנשלח: 20/11/2017 ב- 21:31:48 תגובה עם ציטוט  דווח

hipy כתב:
כבר כמעט שכחתי מי זה וואגניר עד שכתבת שהוא גמד חח
היה פרק מעניין נהנתי לקרוא!
עשית פעם תחקיר היסטורי על עבדים? הפרק נשמע ממש אמין מבחינת התיאורים.
מרשים מאוד.

טוב ולהערות.
שים לב שאני לא קורא גדול של ספרי פנטזיה וגם לא רגיל לספרים בהם העלילה עוברת מגיבור לגיבור.
לכן ההערות הן דעתי בלבד ואני לא מתחייב כמה הן חכמות מגניב

1) אני כבר לא זוכר מאיפה לקחו את וואגניר ולאיפה שיגרו אותו.
אני מניח שזה בבמלכת הנאיליתים?
אולי כדאי להוסיף הבהרות גם בגוף הפרק בלי שהקוראים יצטרכו ללכת לקרוא במפה כל פעם.

2) עדיין העלילה מרגישה לא קשורה בין עלילה אחת לאחרת.
אני לא יודע בספרים אחרים בסגנון הזה תוך כמה זמן נהוג שהעלילות יתחילו להתחבר, או באיזה קצב מחליפים בין הגיבורים של הפרקים, אבל אתה צריך לחשוב על זה.

3) בנוסף, יש שינוי באופי הכתיבה לפי סוג הגיבור.
רודאל, טוריק - אופי אפי כזה. פנטזיה רגילה על מלכים וכו'.
הילד (שכחתי את שמו ולא מצאתי אותו בוורד. אולי תסמן באדום אנשים שמשמשים גיבורים בסיפור?) - יומן גוף ראשון
וואגניר - הסגנון דומה לסגנון הרגיל שלך, אבל הפרקים שלו *הרבה* יותר אלימים מבחינת התיאורים. מניח שאתה מבין למה אני מתכוון.
צריך לשים לב שסך הכל זה מתחבר באופן סביר.

בקיצור יש לך הרבה פוטנציאל, חבל לי שקהילת הקוראים בארץ באינטרנט (ובכללי?) קטנה אז אין כל כך מי שיקרא את הסיפור שלך בוכה
כשאתה מנסה לייצר מזה ספר תנסה לראות איך אתה מכניס את הקורא לעלילה מהר, כמו שגיל (המנהל פה) המליץ לך.
כי בהתחלה אני הכרחתי את עצמי לקרוא את הפרקים שלך כי רציתי לתת לך פידבק, עכשיו הגעת למצב שאני קורא את הסיפור שלך באמת מתוך עניין.
אחרי שקנית את הקורא והוא כבר מתעניין בדמויות שלך אתה יכול להכניס עוד פרקים שמוסיפים מידע על העולם.
כמובן שזו לא עצה אבסולוטית - יש ספרים כמו שר הטבעות שלוקח הרבה מאוד זמן עד שמתפתח בהם משהו.
כנראה צריך איזון.

וואו. תודה רבה קודם כל על התגובה. התגובות שלך הן התגובות הכי עשירות ובונות שאני מקבל, אז אני חייב לך תודה ממש רצינית. מאוד שמח
סגנונות הכתיבה באמת משתנים, כי אחרי הכל מדובר בדמויות שונות. לפי העובדה שסקייל גוף ראשון אני מעריך שניחשת (אני שם ספוילר כדי שלא תראה אם אתה רוצה לא להרוס לעצמך.)
ספוילר: 
. רודאל וטוריק הם שני אנשי צבא הגונים יחסית ונאמנים לתפקידם. ככה שבמובן מסוים הם באמת הגיבורים האפים הקלסיים.
סקייל, לעומתם הוא פרחח. די אותנטי ולא מורכב מי יודע מה ככה שהסגנון שלו קולח ובמשלב נמוך שלעתים נוגע בבינוני.
יורן (היה פרק אחד שלו) ווראגניר הם גיבורים אפים מהזן הטראגי, שחיים במציאות לא פשוטה ובניגוד לטוריק ורודאל אין להם אופי חזק שישמור עליהם. אצל יורן זה מתבטא בהרבה קללות וסגנון שחצני ומזלזל, ואצל וראגניר מדובר בירקיה למציאות בעיניים.
אבל כן, אני מבין שקצת נמרחתי פה בהתחלה עם האקספוזיציה. אל דאגה, עוד פרק והעלילה תתחיל לרוץ. באמת. הפרק הבא הוא אקספוזיציה לנקודת המבט האחרונה ואחריו עלילה נטו.
כל טוב היפי.

משפט עיראקי
hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 20/11/2017 ב- 21:38:06 תגובה עם ציטוט  דווח

blackraven כתב:

וואו. תודה רבה קודם כל על התגובה. התגובות שלך הן התגובות הכי עשירות ובונות שאני מקבל, אז אני חייב לך תודה ממש רצינית. מאוד שמח
סגנונות הכתיבה באמת משתנים, כי אחרי הכל מדובר בדמויות שונות. לפי העובדה שסקייל גוף ראשון אני מעריך שניחשת (אני שם ספוילר כדי שלא תראה אם אתה רוצה לא להרוס לעצמך.)
ספוילר: 
. רודאל וטוריק הם שני אנשי צבא הגונים יחסית ונאמנים לתפקידם. ככה שבמובן מסוים הם באמת הגיבורים האפים הקלסיים.
סקייל, לעומתם הוא פרחח. די אותנטי ולא מורכב מי יודע מה ככה שהסגנון שלו קולח ובמשלב נמוך שלעתים נוגע בבינוני.
יורן (היה פרק אחד שלו) ווראגניר הם גיבורים אפים מהזן הטראגי, שחיים במציאות לא פשוטה ובניגוד לטוריק ורודאל אין להם אופי חזק שישמור עליהם. אצל יורן זה מתבטא בהרבה קללות וסגנון שחצני ומזלזל, ואצל וראגניר מדובר בירקיה למציאות בעיניים.
אבל כן, אני מבין שקצת נמרחתי פה בהתחלה עם האקספוזיציה. אל דאגה, עוד פרק והעלילה תתחיל לרוץ. באמת.
כל טוב היפי.

לא התאפקתי וקראתי את הספוילר, ניחשתי שיש לו מעמד מיוחד אבל לא ראיתי רחוק עד כדי כך חוצפן
מצוין, אצפה לבאות. ואני שמח שאתה מרגיש שההערות שלי מועילות.
כל טוב!
PumPkiN Soul
King of the Pumpkin Patch
מנהל

משתמש מספר: 17,377
כינוי קודם: קרדום הקרב

מדליות: 6 (ראה עוד)
שק מטבעות - 50 (סך הכל: 4)

הודעהנשלח: 23/11/2017 ב- 17:33:25 תגובה עם ציטוט  דווח

טוב, החלטתי שהגיע הזמן שאקח את עצמי בידיים ואפסיק לדחות ואתחיל לעשות את העבודה שלי.
קודם כל אני מתנצל שלא הגבתי הרבה זמן, אין לי סיבה לתת לך, אני פשוט חמור בקטע הזה.
קראתי עד פרק 11, מתי ש-X עשה פלאשבק ל-Y על מה שקרה ב-Z (אם הבנת למי התכוונתי כל הכבוד) ואני מקווה שאשלים בקרוב את הפרקים הבאים, לפני שתחליט סופית שאתה מפסיק לפרסם פה.
דבר נוסף, אני לא ארחיב בתגובה שלי על כל פרק בנפרד, כי לא הגתבי מאז הפרק הרביעי בערך, אז אגיב בהרחבה על הסיפור וכשאקרא את שני הפרקים האחרונים שיצאו אוכל להרחיב כמו שצריך (:
אז לענייננו.

דבר ראשון שיש לי להגיד, ממש הופתעתי שיורן בן 40.
לפי איך שתיארת אותו הוא נתן רושם של בחור בן 20 בקושי, ולא איש מבוגר. יכול להיות שפספסתי את התיאור שאומר שהוא מבוגר באחד מהפרקים הראשונים, אבל אז שהגיע הפרק עם המודעות שלהם זה תפס אותי לא מוכן. אני לא סגור אם זה דבר טוב או רע או לא רלוונטי, אני אתן לך להחליט.

תשמע, עזוב את זה שאתה כותב מעולה ומתאר מצוין, אין פה ויכוח בכלל והיפי חוזר ואומר את זה הרבה. אתה חייב לעשות סדר בסיפור שלך.
אתה מפיל כל כך הרבה מידע על הקורא, לפעמים בפחות מפיסקה, שזה קשה לעקוב כבר.
אתה מציג דמויות חדשות כמו מים, לפעמים אפילו לא טורח לציין שהן נמצאות באיזור ולתאר איך הן נראות. בפרק של התיש השחור שסקייל הגיע לבר, תיארת שעכברוש ונוידן ארקס נמצאים שם (בלי לתאר מי הם), ומשפט אחר כך תיארת איך ג'נדי ארקס משפשף את הבר. רק כשנוידן הופיעה סוף סוף הבנתי שמדובר בשני אנשים שונים, ולא בטעות שעשית בלי לשים לב. אתה חייב לספק תיאורים לדמויות שאתה מציג, מי הם ומה הם, לפני שאתה קופץ לנושא הבא.
על אותו עניין, אתה חייב לזכור שהקוראים לא מכירים כל פרט ופרט בעולם שלך. הסברת לנו על שלושת האלים המרכזיים של הדת המרכזית בעולם הזה, אבל אנחנו לא יודעים מה זה קסטיארך (אני מניח שהכומר של הדת, אבל היות וזו מילה שאתה המצאת, שוב רצוי לציין איזה פעולה שהם עושים כדי שנבין יותר טוב מה הם), אנחנו לא יודעים מה זה הרטל (זה שבוע כאילו? כי זה באמת משגע אותי) ואנחנו לא יודעים על הערים ועל השבטים שתמיד מצויינים שם אבל אין לנו שום תוכן שנוגע אליהם שיעזור לנו להבין מה הם קשורים לעלילה. בלי התוכן הזה הערים והדתות והשבטים הם סתם מילים רנדומליות שמבלבלות את הקוראים. אתה חייב לתת לנו עוד תוכן.
זה בנוגע לזה.

העלילה מסקרנת, למרות שבינתיים היא בעיקר פוליטית. אתה צריך לתת לקוראים עוד עניין בפרקים הראשונים- שוב, אל תעמיס עליהם במידע- כדי למשוך אותנו לקרוא את הסיפור שלך. שים לב שברוב הספרים הקיימים (שאני מכיר), בלי להכליל אקספוזיציות, העלילה מתחילה כבר מהפרק הראשון/שני, שלישי גג. אל תפחד, תכניס קצת בשר.

ודבר אחרון, בחייאת בחייאת בחייאת, תכניס עוד סדר בפרקים של סקייל. אני לא מדבר על להכניס שפה גבוהה או לשנות גוף כתיבה, אבל טיפה יותר סימני פיסוק והפרקים האלו יהיו תענוג.

זהו בעצם, עד הפעם הבאה שאני מקווה ולא תיקח עוד הרבה זמן. אני נהנה לקרוא את הסיפור שלך, אבל רוב הפעמים אני קורא אותו בטלפון אז זה קצת מתיש, ואני מתנצל שלוקח לי כל כך הרבה זמן להגיב. אם תחדד יותר את כישורי הכתיבה שלך תוכל להוציא לאור ספר מצוין (:

אגב, דבר אחרון, היפי גם העיר על זה, לא הבנתי למה כוהני האור כל כך רצויים אצל מלכים נאילתים, בזמן ששאר העם שלהם ירצה לשרוף אותם?
אם תוכל להסביר אני אשמח (:

Image

אפילו היפי מהלל:
ספוילר: 
blackraven
לוחם
לוחם

הודעהנשלח: 09/12/2017 ב- 23:05:21 תגובה עם ציטוט  דווח

פרק ארבעה עשר: בצל האור.

ספוילר: 

אני מוסיף בספוילר למטה גם סיכום זמני של כל אחת מדמויות האקקספוזיציה.
ספוילר: 

משפט עיראקי
Gregory House
הדוש
קטגור

משתמש מספר: 20,113

מדליות: 115 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (8) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 10/12/2017 ב- 09:35:57 תגובה עם ציטוט  דווח

בכנות השורות שלך קצת ארוכות לטעמי, תחילת הפרק ספציפית מרגישה כאילו אני בוהה בקיר וזה קצת מבלבל.

ButterCup כתב:

אתה אסהול רציני, תשנה ת'גישה. תתחיל להיות בנאדם. תפסיק להיות פלוץ מתנשא ותמצא חיים הא?

Toxicity כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ, חולרע...

BarBar_ כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ. טפי, שיקסע.

The Mentalist כתב:
אם היה לי סקייפ הייתי מוחק אותך. ושם עליך בלוק.
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ יא חרא

Comrade Vlad כתב:
אתה ממש ילד זיין, תתבייש לך. מחקתי אותך מהסקייפ.

מחייך
blackraven
לוחם
לוחם

הודעהנשלח: 10/12/2017 ב- 19:31:35 תגובה עם ציטוט  דווח

Gregory House כתב:
בכנות השורות שלך קצת ארוכות לטעמי, תחילת הפרק ספציפית מרגישה כאילו אני בוהה בקיר וזה קצת מבלבל.

על טעם וריח לא מתווכחים... אבל יש קטע מוזר בסיפורים לקרוא את הפרקים שלפני גם כן מגניב

משפט עיראקי
hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 11/12/2017 ב- 22:37:03 תגובה עם ציטוט  דווח

blackraven כתב:

על טעם וריח לא מתווכחים... אבל יש קטע מוזר בסיפורים לקרוא את הפרקים שלפני גם כן מגניב

אני חייב להוסיף שייתכן שזו גם אשמת הפורום - הוא לא ממש נוח לקריאת ספרים (כמו קינדל למשל...)
אקרא את הפרק בקרוב מגניב
blackraven
לוחם
לוחם

הודעהנשלח: 13/12/2017 ב- 19:52:38 תגובה עם ציטוט  דווח

אני לא מאמין שלקח לי אשכרה רק יומיים לכתוב פרק כזה ארוך. בטח הפרקים של סקייל הרבה יותר קלים כאשר אני כותב בגוף ראשון.
מקווה שתהינו.

פרק 15: גנבים הם פחדנים.

ספוילר: 

משפט עיראקי
הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

Based on phpBB forums system