אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 פריקה צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה
מחבר הודעה
hasa
מנהל ראשי

מנהל ראשי

משתמש מספר: 3
כינוי קודם: LouisEX

מדליות: 12 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (5) (סך הכל: 1)
הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 10:45:13 תגובה עם ציטוט  דווח

אז אתה אוהב גיימינג? אתה יכול להיות אופטימי לדעתי. תמיד חשבתי שהחיים זה סה"כ לא ממש שונה ממשחק מחשב. יש לך כל מיני משימות, אתה רוכש מיומנויות ומקבל על זה חיזוקים חיוביים (לדוגמא כסף), בסוף המשחק נגמר (מתים וזה?).

גם במשחק מחשב, אם חושבים על זה קצת לעומק, הסיבות שאתה מתחיל לשחק בו הם לא בהכרח הסיבות שאתה ממשיך לשחק בו (לדעתי).
נגיד אני התחלתי לשחק ליטל פייטר (כמו כל מי שבפורום הזה בטח) בגלל שזה היה כיף ויכלתי לבחור הנרי ולירות חצים על בנדטים, נהנתי מעצם המשחק עצמו.
אח"כ כבר לא נהנתי מהflow עצמו של המשחק, אלא אולי נהנתי יותר מ:
א. השתפרות ורכישת מיומניות חדשות במשחק.
ב. התגמול החיובי על ההשתפרות (נהיה יותר טוב ומנצח עוד אנשים).
ג. האתגרים - האתגרים שהמשחק מעמיד בפניך והסיפוק שאתה מרגיש כשאתה מצליח למלא אותם.

אז מה שאני חושב זה שאת הדברים האלה אפשר למצוא בהרבה תחומים בחיים. ההבדל היחידי שזה הרבה פחות כיף להתחיל, כי מה לעשות, קשה להתחרות עם הכיף שאתה מקבל מלירות חצים בבנדיטים.
אבל אח"כ העקרון דומה. אני מניח שהמון אנשים בעולם אם לא רובם, עובדים בעבודות ועושים בחיים שלהם דברים שהם לא ממש רצו לעשות, אלא פשוט התגלגלו לזה (שלא לדבר על זה שבעולם המודרני זה מאוד לגיטימי לעשות מה שאתה רוצה, פעם אם סבא שלך היה נגר אז גם אבא שלך היה נגר ואז גם אתה היית נהיה נגר וכד'. לפחות לא הייתה להם התלבטויות)
בכל זאת, אני חושב שהמון אנשים (רוב האנשים?) כן מצליחים למצוא סיפוק בעבודה שלהם ולהנות ממנה (או מהכסף שהיא מניבה להם ומההתפתחות שלהם בחיים, קונים עוד דברים וכד').

בקיצור אני חושב שאתה צריך לחפש משהו לעשות לא בגלל שיש לך שאיפות מיוחדות בקשר לנושא, אלא סתם לעשות את זה. אח"כ אולי גם יבוא מזה כיף (אולי לא מלהיות טבח נגיד, בכל זאת יש דברים שיותר כיף ופחות כיף לעשות).
לא לעשות תואר אם אתה לא בטוח 100% - אז אני חושב דווקא הפוך, תתחיל לנסות משהו גם אם יש לך איזה 50% עניין ותראה אם אתה מצליח למצוא עיניין תוך כדי. גם אם לא תהנה מהעבודה עצמה, תהנה אולי מהאתגרים בה ומהכסף שהיא תביא. כאילו לא לחכות לדבר המושלם כי הוא לא יבוא וגם אי אפשר לדעת שזה הוא עד שלא מתחילים (לא דווקא תואר, לא כולם צריכים תואר בחיים. אבל אגב אם כבר, אז כדאי בפתוחה כי זה יחסוך לך לעשות את הבגרות ופסיכומטרי)

ואגב, אני חושב ש"הבעיה" הזו היא מאוד נפוצה, ולא כמו שאתה אומר שכולם כבר סגורים על עצמם. לפחות אני אישית מכיר הרבה אנשים שבמצב שלך. נראה לי שכולם מסתדרים בסוף דיוויס נח
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי 
Pen Draig
זיין
קטגור

משתמש מספר: 17,856

מדליות: 60 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 11:00:09 תגובה עם ציטוט  דווח

hasa כתב:
חסה

זה תמיד מזכיר לי את הפוסט הזה שאומר שהגרפיקה של החיים מדהימה אבל הגיימפליי חרא והעלילה משעממת
also מסך טעינה שלוקח 9 חודשים והכל pay2win עצוב

ההבדל בין החיים למשחק הוא עצום. יש קווי דמיון, ברור, אבל עדיין זה לא בדיוק בר השוואה. קודם כל יש לי את הבחירה לבחור אם לשחק במשהו או לא מלכתחילה, אם להמשיך או להפסיק, מה לעשות במשחק באופן חופשי (בהתאם לקווים של המשחק מן הסתם, בכל זאת יש הגבלות) אבל אין ממש השלכות, העובדה שאתה יכול לעשות בחירות לא נכונות במשחק ופשוט לחזור חזרה ולשנות אותן במקום להתחרט עד סוף החיים שלך וכו'
קיצר הגישה הזאת נכונה חלקית, אבל בתכלס ברור לכולנו שגם אם החיים הם כמו משחק, הם לא באמת משחק חח

הבעיה שלי היא לא להתחיל עם משהו, הבעיה שלי היא עוד מלפני שאני מתחיל.

"אני מניח שהמון אנשים בעולם אם לא רובם, עובדים בעבודות ועושים בחיים שלהם דברים שהם לא ממש רצו לעשות"
זה נכון ולא נכון. יש המון אנשים כאלה, אבל אני בספק שאלה הרוב בשלב הזה. העניין הוא כזה - אם אתה הולך ללמוד משהו (תואר, מקצוע וכו') אתה לא תלך ללמוד משהו שאתה לא רוצה לעסוק בו IN THE SLIGHTEST
אולי בעתיד לא תרצה לעסוק בו, זה משהו אחר, אבל בנקודה כלשהי זאת הייתה המטרה שלך, השאיפה שלך. זה מה שרצית.
אם אני לא רוצה להיות מהנדס חומרים, אני לא אלך ללמוד הנדסת חומרים.

"בקיצור אני חושב שאתה צריך לחפש משהו לעשות לא בגלל שיש לך שאיפות מיוחדות בקשר לנושא, אלא סתם לעשות את זה." כמו מה למשל?
ברור שיש דברים שכדאי לעשות נטו כי הם מביאים תועלת, אבל כאן אני יותר מדבר באמת על שאיפות לעתיד מאשר סתם דברים לעשות.

בנוגע לתואר ו-100% - הכוונה שלי הייתה שאני שלם עם העובדה שאני לומד את המקצוע ב100%, לא שהתואר מעניין אותי ב100%. ברור גם שלכל נושא יהיו חלקים מעניינים יותר ומעניינים פחות, אני לא מצפה שפתאום אני אמצא תואר שאני אגיד עליו שהוא הדבר הכי מדהים בעולם וכל דבר בנוגע אליו מושלם
מה גם שתואר זה לא עסק זול. לגלות עניין של 50% בנושא ולהתחיל רק בשביל לפרוש ממנו אחרי כמה חודשים או שנה או לאדע מה זה לא בדיוק אידאלי, במיוחד כשאתה לא עם הרקע הכלכלי הכי אמיד שיש.

הבעיה נפוצה? כנראה, אבל אני חושב שהיא נפוצה בעיקר אצל אנשים שהם CAREFREE, כאלה שלא ממש חושבים על העתיד ופשוט מנסים לחיות את הרגע. אני בדיוק הפוך, העתיד כן מעניין אותי, בגלל זה המצב הזה מתסכל.
מה שכן, אמרתי שאני החלק הבעייתי ביחס לסביבה הקרובה שלי. חברה שלי כבר מסיימת שנה ראשונה בתואר, ידידה גם כן מסיימת שנה ראשונה בטכניון, חבר אחר עובר למרכז כי הוא מצא עבודה בתחום שהוא רוצה לעסוק בו, אחי הקטן התקבל לאיזה משהו די גדול במשרד הביטחון /8200/אנאערף עם שנתיים קבע ואחרי זה מן הסתם הכנסה גבוהה בהייטק, שזה גם התחום שמעניין אותו והוא שאף אליו

הבעיה שלי זה שאין לי את התחום הזה. עזוב, מצידי שההכנסה בו נניח תהיה מינימום או אפילו מתחת או לאדע מה. אין לי שום תחום שאני אומר עליו "זה מה שהייתי רוצה לעשות". כאילו, גם עם התנאים הכי טובים בעולם וכל הנלווה לזה. זאת הבעיה בעצם.

לפני כמה שנים (כיתה ט' בערך?) החלטתי שאני רוצה לנגן. סתם ככה, זה מה שהחלטתי. ממש נהנתי מזה, אני חושב שיחסית גם לנגן שהוא SELF TAUGHT בעיקר הייתי גם די בסדר ביחס לזמן שניגנתי (מניח שט@ל יכול להעיד יותר על הרמה שלי מאשר מה שאני יכול, אני באמת לא מבין בזה), יצא לי להופיע, יצא לי להקליט, היה לי כיף
ואז סתם ככה יום אחד פשוט... הפסקתי.
הפסקתי לגמרי.
בשנתיים האחרונות אני חושב שיצא לי לנגן אולי פעמיים. אולי.
למה?
הרגשתי שמיציתי. הפסיק לרגש אותי כמו שזה ריגש אותי פעם, הרגשתי שאין לי ממש בשביל מה להתקדם ואיך (בהתחשב במגבלות כלכליות וזמן), וזה די מיצה את עצמו אחרי איזה 7 שנים? משהו כזה.

הבעיה שלי היא לא להתחיל עם נושאים חדשים, הבעיה שלי היא באמת למצוא בהם מספיק עניין לאורך זמן בשביל להתמיד בהם.

כשהייתי קטן הייתי מצייר הרבה, זאת כנראה הייתה השאיפה הראשונה והיחידה שהייתה לי - להתעסק בציור. איפשהו בכיתה ז' כבר הרגשתי שמיציתי. לא שציפיתי באמת שהשאיפה הראשונה שלי בחיים תהיה מה שאני אעסוק בו בעתיד או משהו, אבל עד עכשיו כל תחום עניין שהיה לי (חוץ מפוקימון) פשוט נמאס עלי אחרי תקופה כלשהי עד כדי שקשה לי באמת להתעסק בו.
גם כמו נגינה, ציירתי פעמיים בשנתיים האחרונות ( http://www.lf2.co.il/forum/viewtopic.php?t=113061
http://www.lf2.co.il/forum/viewtopic.php?t=113061)
באופן "מפתיע" לא הצלחתי לסיים אף ציור מהם
אני חושב שזאת הבעיה העיקרית שלי ומה שמלחיץ אותי. גם אם מחר פתאום אמצא את הדבר הכי מעניין בעולם, אם תוך שנה אני אתבאס עליו ככה אז.... די נדפקתי.

Image
ספוילר: 

כוח הארטיק
Born to make history
מנהל

משתמש מספר: 24,320

כינוי קודם: אני נמוכה

מדליות: 25 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 3)

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 11:39:06 תגובה עם ציטוט  דווח

יש משהו שאתה צריך לסגל לעצמך : להיות פתוח להכל ולנסות הכל.
ההתנסות עם נושאים כאלה ואחרים בביהס מאוד שונה ממה שעושים איתם בעתיד (מה שלומדים לבגרות זה קצה הקרחון, והוא לא תמיד מעניין כמו מה שבא אחכ)

חץ תחפש כל מידע שיכול לעזור לך לקבל הכוונה. יש מקומות שעוזרים למצוא עבודות לפי תחומי עניין (לא זוכרת איך זה נקרא בדיוק :@) ובטוח יש גם כל מיני ספרים בתחום.
חץ תהיה פתוח לנסות, אפילו אם זה לא כיף בהתחלה (כמו שחסה אמר). רק אחרי שתנסה זמן מה, תדע אם הדבר מתאים לך.
חץ תשאל אחרים למה הם בחרו תחומים כאלו או אחרים. הרוב יענה לך שזה בשביל עבודה שהם רוצים, או אולי כי זה מה שמעניין אותם - אבל יש סיכוי גם שתשיג תשובות אחרות או דברים שיתנו לך תובנות חדשות. קח אותי, אני מתחילה ללמוד בקרוב ותכלס אין לי מושג במה ארצה לעבוד בעתיד. אני הולכת נטו כי אני רוצה ללמוד נושא שמעניין אותי, אחכ יגיעו הצעות העבודה. זה אמנם צעד אחד יותר ממה שאתה כרגע עושה (לפי המילים שלך לפחות), אבל כרגע - אין לי ממש מושג מה יהיה איתי אחרי התואר. הנקודה פה - אולי תרכוש דרך חשיבה שלא הייתה לך קודם שתוכל להועיל לך.
חץ אם יש תחום שאתה אוהב כרגע והיית שוקל לעסוק בו בעתיד - תתחיל לברר ולחפש על זה. אני מכירה מישהי שהתחילה ללמוד אנימציה למרות שזה לא תחום רווחי ממש בארץ (אם בכלל). אם אתה יכול לראות את עצמך מוציא את המקסימום מהתחום הזה ומצליח להפוך אותו לעבודה - זה שווה בדיקה מעמיקה.
חץ לא יודעת אם חשבת על זה, אבל אם אתה יכול - לך לראיונות עבודה בכמה מקומות. אולי תמצא גם מתוך זה עבודה שתעניין אותך יותר מהעבודות האחרות.
חץ לפעמים בימים פתוחים באונ' יש הרצאה של "מה כדאי ללמוד". ממה שאני חוויתי, זה דיי עזר לי לקבע את הכיוון שאני רוצה - מאמינה שזה יוכל גם לעזור לך.
חץ אל תלקה את עצמך בגלל לחץ זמן כלשהו, זה דבר מיותר (אולי רק במידה, אם זה מה שעוזר לך גם להתקדם). שלשום שמעתי מאחד המורים לפסיכומטרי שנרשם לקורס מישהו בן 42, עם אישה וילדים שגר בקיבוץ - והחליט שהוא רוצה להיות רופא.
עכשיו, ת'מבין מזה להחליט דבר כזה בגיל 42 ? זה או לוותר על החלום ולהמשיך בדרך שחיית בה עד עכשיו, או לכוון לדרך שתהנה ממנה ו\או שתתן לך משמעות עד יומך האחרון. מגיע כפיים לבנאדם הזה.

אוסיף עוד אם אמצא -זה כרגע מה שעולה לי לראש. יאללה לעבודה דיפ נלחם

ספוילר: 

כוח הארטיק
Born to make history
מנהל

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 11:46:02 תגובה עם ציטוט  דווח

Pen Draig כתב:
לא נבחר תוכן לציטוט.

טוב עכשיו יש לי מה להוסיף :@
חפש בין היתר תחומים שכוללם עיסוק במגוון של נושאים, או שמשתנים כל הזמן ETC. העיקר שיש בהם משהו שלא בדיוק קבוע, ויכול להביא לך עיניין.
קח גם בחשבון שאם אתה עובד במקום כלשהו, אתה יכול להתקדם בו - דבר שיכול להוביל לכך שהעבודה שלך תשתנה. מלהיות שכיר, להפוך למישהו שמנהל קבוצת עבודה ואנערף מה עוד יש אחכ - אבל יש לא מעט.
נניח, עם ציור - ניסית לפנות גם לתחומים שונים בציור ? (הדוגמה הכי טובה שעולה לי לראש, אבל היא יכולה להעביר את הנקודה)
לא חסרות דרכים, כלים וסגנונות שונים - ניסית לפנות גם אליהם וראות אם יש בזה עיניין?

עוד תוספת מוטיבציה למה שאמרתי קודם :
חץ המורה שלי לפיזיקה בכלל לא תכנן ללמוד את המקצוע הזה. הוא סיפר לנו שרצה להיות רפתן אבל היה צריך לעשות מכינה כי לא היו לו בגרויות וידע בלחץ איך פותחים סוגריים (יש באונ' העברית תחום של חקלאות והוא רצה ללכת לשם). רק במכינה הוא נתקל במקצועות האלה וקיבל נקודת מבט חדשה עליהן. קח מזה לעצמך - אם לא תנסה, לא תדע

ספוילר: 

Kyon
סקס סמים ושטרומי
מנהל ראשי

משתמש מספר: 57

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 14:01:36 תגובה עם ציטוט  דווח

התלבטתי אם להגיב פה, כי מה שיש לי להגיד לא באמת יעזור לך
אבל אתה כבר שנים אומר לי דברים שלא עוזרים לי אז החלטתי להחזיר לך

ת'יודע למה תמיד אהבתי אותך? כי אתה נורא מזכיר לי את עצמי, ואני נורא אוהב את עצמי
כל מה שכתבת עכשיו גם אני הרגשתי שהייתי בן 21
ועכשיו בן 26, אני עדיין מרגיש ת'דברים האלו, ת'מאמין איזה באסה
עדיין אין לי מושג מה אני רוצה לעשות, עדיין נמאס לי מדברים תוך שנתיים
זאת אומרת שכל מה שאתה מרגיש עכשיו כנראה שלא ישתנה גם ב5 שנים הקרובות, מצטער לבאס, זה מה יש
יש אנשים שנולדו כשהם יודעים שהם רוצים להיות רופאים ויש כאלו שלא

עכשיו לתכלס
- תנסה להזכר בחברה שלך כשממש קשה
זה לא משהו שכולם יבינו, אבל כשלך כל הזמן נמאס מדברים, אבל יש לך את אותה הבחורה שממנה לא נמאס, זה שם קצת פרופורציות ונותן לך סוג של מסגרת (אנשים כמונו שונאים מסגרת, אבל בתכלס זה עושה לנו יותר טוב)
ככה אתה גם נוטה להעריך אותה יותר בחיים שלך, גם אם זה לא פותר ת'בעיה, לפחות תביא איזה חיוך
- לא מסכים עם שום דבר שחסה אמר בתכלס. אל תעשה תואר שאתה לא 100% בטוח בו, אל תבזבז כסף שאין לך על דברים כאלו, אל תרשם לפתוחה כי יש מספיק בתי ספר שמקבלים בלי פסיכומטרי ובגרות
אבל, אחרי שזה נאמר, חסה צודק, אין ברירה
זה ייקח עוד איזה שנה שנתיים אבל אתה תעשה איזה תואר שלא קשור לכלום, שסביר להניח שאין בו עבודה בסוף ושאין לך מושג מה אתה קשור אליו
העצה פה היא לדבר עם אנשים
תמיד יש איזה קאטצ' בכל תואר, משהו שמדליק נורא אצל אנשים ספציפים
גם לי זה קרה, ואז התלהבתי
בדיעבד לא היה לי על מה להתלהב, אבל באותה תקופה, זה העביר לי ת'תואר
גם לך זה יקרה

הכי חשוב - אתה בטוח תגיד שזה לא מתאים לך וזה לא קשור אלייך ואתה לא בן אדם כזה ואתה בחיים לא תעשה את זה - אבל אתה פשוט טועה
טוס לחול
טוס להודו
זו הדבר הכי טוב שיקרה לך בחיים
כמה שיותר מוקדם יותר טוב

Light Yagami
לוחם מקוסקס

לוחם מקוסקס

משתמש מספר: 18,669
כינוי קודם: Light Yagami

Top10: מקום 10

מדליות: 35 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 14:35:14 תגובה עם ציטוט  דווח

רון יא הומו אתה חי עצוב

No Ace No Masters
לוחם על

משתמש מספר: 6,269

כינוי קודם: Zlazloj Zlizlek

מדליות: 18 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (8) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 14:36:49 תגובה עם ציטוט  דווח

Sahi Alert

1637 לנצח איתנו
אצבעוני המפקד
הויד
לוחם אגדי

משתמש מספר: 11,503
כינוי קודם: ...

מדליות: 80 (ראה עוד)
גביע הקיסקוס (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 14:54:50 תגובה עם ציטוט  דווח

הדבר הפשוט לעשות במצב שלך הוא שיטת האלמינציה, אם אתה לא יודע במה לבחור, תתחיל בלצמצם תחומים שאין שום סיכוי בעולם שתבחר בהם.

דבר שני, אתה לא חייב ישר להתחיל לעבוד אחרי השחרור, לפחות לא בעבודה רצינית, בדיוק סיימת מסלול של כמה שנים שאולי לא היה רע, אבל היה שוחק, לפעמים צריך את הזמן התאוששות.
תנסה לחשוב מה אתה רוצה לעשות עכשיו(גיימינג, לנוח, טיול בחו"ל וכו') ותעשה את בכל הכוח, יש לך הזדמנות עכשיו, אבל אם תתחיל מסלול כלשהו אי אפשר יהיה לדעת מתי הפעם הבאה.

בהנחה שמצאת משהו שאתה רוצה לעשות ועשית אותו, תחשוב האם הוא מדליק אותך, גורם לך לרצות להמשיך לעשות אותו, היום עם יוטיוב ובלוגים למיניהם אתה יכול להרוויח כסף על כל דבר.
זה אפילו לא לעבוד, אם אתה מספיק טוב בזה, אתה יכול פשוט לעשות את זה ולצלם/לכתוב, או במידה ואתה מעדיף עבודה קבועה, לא חסרים עבודות בכל תחום.
לדוגמא אם אתה אוהב גיימינג, אתה בטח יודע שיש גם יוטיוברים עם מיליוני צפיות וגם שחקנים מקצועיים שמשיגים לעצמם ספונסרים.

בכ"מ, הנקודה היא שתעשה מה שאתה רוצה, תמצא משהו שאתה אוהב(או לכל הפחות יכול לסבול) ותמשיך לעשות אותו.

לאזהיר!!! אופטימי

גו פוגי ג ודיפ נלחם

TheBlackMamba כתב:
רגע תלחץ לי על הביצים!!

האם יש פה משמעות נסתרת? הא?

- ShaGi - כתב:

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח סטלןןן הכי 6 רצוף איך
*סוגד לך אתה המלך אני נוב טמבל*

אוריין, זה מה קורא שלוקחים אלכוהול במקום מים, 20 פוסט ועוד קוראים לי סטלן ^^

iCaroLine כתב:
ענבים זה דבר שובב...מאוד מאוד מאוד מאוד שובב !
אני מכירה אחד כזה :]

מי היה מאמין? מופתע

Image
תודה לגלעד
Pen Draig
זיין
קטגור

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 15:58:19 תגובה עם ציטוט  דווח

Kyon כתב:
התלבטתי אם להגיב פה, כי מה שיש לי להגיד לא באמת יעזור לך
אבל אתה כבר שנים אומר לי דברים שלא עוזרים לי אז החלטתי להחזיר לך

מה לעשות רון אין לי איך לעזור לך לגבוה עצוב

Image
ספוילר: 

Pen Draig
זיין
קטגור

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 16:07:01 תגובה עם ציטוט  דווח

Kyon כתב:

ת'יודע למה תמיד אהבתי אותך? כי אתה נורא מזכיר לי את עצמי, ואני נורא אוהב את עצמי
כל מה שכתבת עכשיו גם אני הרגשתי שהייתי בן 21
ועכשיו בן 26, אני עדיין מרגיש ת'דברים האלו, ת'מאמין איזה באסה
עדיין אין לי מושג מה אני רוצה לעשות, עדיין נמאס לי מדברים תוך שנתיים
זאת אומרת שכל מה שאתה מרגיש עכשיו כנראה שלא ישתנה גם ב5 שנים הקרובות, מצטער לבאס, זה מה יש
יש אנשים שנולדו כשהם יודעים שהם רוצים להיות רופאים ויש כאלו שלא

'תה מנהל ראשי בליטל פייטר די מצאת את התעסוקה שלך בחיים
ציטוט:
עכשיו לתכלס
- תנסה להזכר בחברה שלך כשממש קשה

העניין הוא שלא "ממש קשה"
שוב, לא בדיכאון, לא אוכל סרטים על עצמי, לא במצב נפשי כלשהו
אין ספק שזאת מחווה נחמדה, אבל לא ממש רלוונטי לתסכול שאני מדבר עליו.
אם כבר לחשוב עליה גורם לי יותר להתעצבן מהבעיה כי היא כבר ממקודת מטרה איזה מיליון שנה ואני נשאר מאחורה עדיין מחפש את עצמי
ציטוט:
זה ייקח עוד איזה שנה שנתיים אבל אתה תעשה איזה תואר שלא קשור לכלום, שסביר להניח שאין בו עבודה בסוף ושאין לך מושג מה אתה קשור אליו

אם אני אמצא איזשהו נושא עוד שנה-שנתיים שיגרום לי להגיד "וואלה זה משהו שהייתי מוכן ללמוד", אין לי בעיה גם אם אין שם עבודה
אבל נכון לעכשיו אני לא מודע לשום נושא שכזה.

ציטוט:
הכי חשוב - אתה בטוח תגיד שזה לא מתאים לך וזה לא קשור אלייך ואתה לא בן אדם כזה ואתה בחיים לא תעשה את זה - אבל אתה פשוט טועה
טוס לחול
טוס להודו
זו הדבר הכי טוב שיקרה לך בחיים
כמה שיותר מוקדם יותר טוב

שמע, זה לא שלא הייתי בחו"ל בחיים, אבל כרגע זה פחות מדבר אלי
בטח שלא הודו חח
לא פוסל את האפשרויות לטיולים, אבל כרגע זה פחות מה שמעסיק אותי. אני גם לא בנאדם של טיולים ארוכים באמת, ולטיולים קצרים אני מאמין שיהיה לי גם זמן בעתיד.
אצבעוני המפקד כתב:
הדבר הפשוט לעשות במצב שלך הוא שיטת האלמינציה, אם אתה לא יודע במה לבחור, תתחיל בלצמצם תחומים שאין שום סיכוי בעולם שתבחר בהם.

מה שישאיר אותי בערך עם.... מיליון מקצועות?

הבעיה שלי היא לא אם אני מסוגל להתחיל לעבוד אחרי השחרור - אין לי בעיה עם זה דווקא, את האמת שאני קצת מתגעגע לתעסוקות כאלה בשבועות האחרונים, העניין הוא שעכשיו נניח אני הולך לעבוד במפעל
ברור לי שאני לא אשאר שם לכל החיים, זה לא מה שאני רוצה לעשות למחייה, העניין הוא שאני לא יודע מה כן ארצה לעשות.

יוטיוב/גיימינג זה לא באמת משהו ריאלי, בטח שלא בישראל. לא משהו שגם מדבר אלי בתכלס.

מהתגובות של אבישג אני מתעלם כי הן מטומטמות ולא קראתי אותן בכלל

Image
ספוילר: 

נערך בפעם אחרונה על-ידי Pen Draig בתאריך 02/07/2017 ב- 16:07:39, נערך סך הכל פעם אחת
hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

משתמש מספר: 4

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 16:07:25 תגובה עם ציטוט  דווח

מזכיר לי שפעם קראתי כתבה על חיילים ששירתו יחד עם גלעד שליט (זה היה קצת לפני שהוא השתחרר).
על כל אחד כתבו מה הוא עשה מאז וכו'.
הם היו בני 25 או 26, והפתיע אותי שרובם לא עשו כלום!
חלק סתם עשו עבודות מזדמנות, חלק טיילו בחו"ל, חלק רק התחילו תואר.
עכשיו אני לא יודע אם זו הנורמה, ואני גם לא בא להגיד אם זה טוב או לא, אני רק אומר שזה קיים (אולי מי שהיו עסוקים לא מצאו זמן להתראיין לכתבה? חח)

הנקודה שלי שאתה לא במרוץ נגד הזמן.
גם אם תתחיל ללמוד עוד שנתיים, אז תתחיל בדיוק כמוני וכמו חסה וכמו רוב האנשים שאני מכיר.

אם קשה לך להיות תקוע באותו דבר הרבה זמן, זה לא ישתנה.
אבל זה לא צריך לגרום לך לא לקבל החלטות.
לך תלמד משהו, תעבוד בו, ימאס לך? תעבור למשהו אחר.
לא חסר סיפורים על אנשי הייטק שהחליטו פתאום שהם חייבים לגדל נמרי שלג במורדות ההימלייה.

קונקרטי ולא פילוסופי:
אם אתה באמת מתכוון ללכת ללמוד תואר, לא יודע אם הייתי מלליץ על הפתוחה כי זה קצת קשה בלי מסגרת.
אבל אתה יכול לנצל את הזמן שיש לך עכשיו כדי להשלים בגרויות ואולי פסיכומטרי, גם אם אתה לא יודע מה תרצה ללמוד בהמשך.
ככה לא תרגיש שאתה מבזבז את הזמן וגם זה בטוח לא יזיק לך, רק יכול להועיל.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
כוח הארטיק
Born to make history
מנהל

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 16:11:24 תגובה עם ציטוט  דווח

Pen Draig כתב:

מה שישאיר אותי בערך עם.... מיליון מקצועות?

הבעיה שלי היא לא אם אני מסוגל להתחיל לעבוד אחרי השחרור - אין לי בעיה עם זה דווקא, את האמת שאני קצת מתגעגע לתעסוקות כאלה בשבועות האחרונים, העניין הוא שעכשיו נניח אני הולך לעבוד במפעל
ברור לי שאני לא אשאר שם לכל החיים, זה לא מה שאני רוצה לעשות למחייה, העניין הוא שאני לא יודע מה כן ארצה לעשות.

יוטיוב/גיימינג זה לא באמת משהו ריאלי, בטח שלא בישראל. לא משהו שגם מדבר אלי בתכלס.

מהתגובות של אבישג אני מתעלם כי הן מטומטמות ולא קראתי אותן בכלל

טפי שיקסע עצוב

ספוילר: 

Pen Draig
זיין
קטגור

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 16:12:26 תגובה עם ציטוט  דווח

hipy כתב:

הנקודה שלי שאתה לא במרוץ נגד הזמן.
גם אם תתחיל ללמוד עוד שנתיים, אז תתחיל בדיוק כמוני וכמו חסה וכמו רוב האנשים שאני מכיר.

אם קשה לך להיות תקוע באותו דבר הרבה זמן, זה לא ישתנה.
אבל זה לא צריך לגרום לך לא לקבל החלטות.
לך תלמד משהו, תעבוד בו, ימאס לך? תעבור למשהו אחר.
לא חסר סיפורים על אנשי הייטק שהחליטו פתאום שהם חייבים לגדל נמרי שלג במורדות ההימלייה.

קונקרטי ולא פילוסופי:
אם אתה באמת מתכוון ללכת ללמוד תואר, לא יודע אם הייתי מלליץ על הפתוחה כי זה קצת קשה בלי מסגרת.
אבל אתה יכול לנצל את הזמן שיש לך עכשיו כדי להשלים בגרויות ואולי פסיכומטרי, גם אם אתה לא יודע מה תרצה ללמוד בהמשך.
ככה לא תרגיש שאתה מבזבז את הזמן וגם זה בטוח לא יזיק לך, רק יכול להועיל.

אני לא בלחץ של "וואי אני חייב ללמוד עכשיו משהו!!!", ממש לא
זאת גם לא ספציפית העובדה שאני כרגע נמצא מאחורה לעומת הסביבה שלי, זה מובן מאליו בהתחשב בזה שרק השתחררתי לפני 3 חודשים, זאת העובדה שאנשים יודעים מה הם רוצים מעצמם, שלאנשים יש שאיפות ויש מטרות. מרגיש לי שאין לי את זה.

Image
ספוילר: 

hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

משתמש מספר: 4

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 16:16:50 תגובה עם ציטוט  דווח

ברגע שאתה עובר רמת איטלגנציה מסוימת, אתה מבין שהחיים הם חסרי משמעות.
אבל מה לעשות צריך לדעת להתמודד עם זה בוכה

יש אנשים שבטוחים בעצמם ויש כאלה שלא.
אני אף פעם לא נמנתי איתם. אני לומד לתואר שני בפיסיקה ואני עדיין לא יודע אם אני באמת ארצה לעסוק בזה!
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
Pen Draig
זיין
קטגור

הודעהנשלח: 02/07/2017 ב- 16:21:33 תגובה עם ציטוט  דווח

hipy כתב:
ברגע שאתה עובר רמת איטלגנציה מסוימת, אתה מבין שהחיים הם חסרי משמעות.
אבל מה לעשות צריך לדעת להתמודד עם זה בוכה

יש אנשים שבטוחים בעצמם ויש כאלה שלא.
אני אף פעם לא נמנתי איתם. אני לומד לתואר שני בפיסיקה ואני עדיין לא יודע אם אני באמת ארצה לעסוק בזה!

שמע אם זה מספיק מעניין אותך בשביל שתעשה תואר שני בחרא הזה זה כנראה יעניין אותך גם מספיק בשביל לעסוק בתחום
או לפחות במשהו שמתקשר לזה עצוב

Image
ספוילר: 

הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

Based on phpBB forums system