אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 שאלה קטנה צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה
מחבר הודעה
Gregory House
הדוש
קטגור

משתמש מספר: 20,113

מדליות: 115 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (8) (סך הכל: 1)
הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 15:58:57 תגובה עם ציטוט  דווח

Boss כתב:
לא נבחר תוכן לציטוט.

זאת בהחלט אשמת המוסד, ולא רק המכללות חוטאות בזה - אבל בעיקר הן.

Image

הן הרי היצרניות העיקריות של משכילים במדינה - המכללות לקחו את הקונספט של "הכשרה מקצועית", ערבבו אותו עם "השכלה גבוהה" ויצרו סלט שלם שלא עושה לנו טוב בלשון המעטה.

הרפורמה הזאת עוגנה בחוק ע"י לוביסטים מהמכללות, אגב.

עכשיו במדעי המחשב ספציפית גם ברוב המוסדות התחום בעייתי ודוגמה טובה לזה זאת אוניברסיטת תל אביב - אומנם דרישות הקבלה גבוהות אבל הלימודים לא מאתגרים/מקיפים מספיק.
העובדה היא שמעל 30% מכל האנשים שמסיימים תואר ראשון במדמ"ח מסיימים אותו בממוצע של 90 ומעלה.

https://exact-sciences.tau.ac.il/sites/exactsci.tau.ac.il/files/media_server/Exact_Science/graduate/graduate_distribution_2016_computer.pdf

אתה מבין שההיסטוגרמה הזאת לא לגיטימית בכלל, נכון?
30% מעל סופי 90, החציון עומד על 85%~. איכות החומר האנושי באוניברסיטאות הרבה יותר גבוהה מזאת שבמכללות, כן, אבל זה עדיין לא מספר לגיטימי.
אם תשווה את זה לנתונים מלפני 10 שנים אתה תגלה שבערך 15% היו מסיימים מדמ"ח עם ציון של מעל תשעים באוניברסיטת תל אביב (בטכניון למשל הציונים עדיין נמוכים)

הרמה האקדמית הממוצעת באוניברסיטאות ירדה - וכן, גם בזה המכללות אשמות מאוד שמח

בר אילן וחיפה הם אוניברסיטאות "מקומיות" נוסח "Community college" כמו באמריקה, הרמות שלהן די נמוכות והייתי אפילו אומר שבתחומים מסוימים יש לך מכללות שעוקפות אותן.
במקרה של חיפה, מדעי המחשב חד משמעית נכלל בקטגוריה הזאת (לחיפה יש תוכנית מזעזעת במדעי המחשב)

תל אביב, העברית, בן גוריון והטכניון הם התותחים הכבדים שלנו (במיוחד העברית, שנחשבת בממוצע אחת ממאה האוניברסיטאות הכי טובות בעולם) כאשר הטכניון הוא מוסד נוסח MIT שמכשיר מהנדסים איכותיים ספציפית (אני למדתי בטכניון אגב!!!!!!!!!!!)

חשוב להדגיש שהשורה התחתונה היא לא שאין צורך במכללות, כי העובדה היא שכן יש לנו צורך בתעשייה בכוח אדם זול-עד-בינוני שיתפוס שליטה על סקטורים מסוימים, מה גם שהמכללות מעניקות הזדמנויות לעובדים פחות מוצלחים אקדמאית.
הבעיה היא שיש עודף בתארי חרטא בכל התחומים.
בכנות, ברוב המקרים האלה ניתן היה להסתפק בקורס מקצועי וזהו, לא צריך שמישהו יעשה תואר כדי לפתח אפליקציות למשל.

בקשר לעובדי מייקרוסופט ואינטל אני אפנה אותך לתגובה קודמת שלי שמדברת על מעגל העבודה ליוצאי האוניברסיטאות (זאת התשובה הארוכה הזאת עם הכותרות בתכלת)

עכשיו תן לי לגלות לך סוד.
בכל תחום תעסוקתי, כל אדם "איכותי" ובעל יכולות יכול להשתלט על כל מיומנות תעסוקתית בהינתן הזמן והמשאבים.
כך למשל מתכנתים מיומנים יכולים להתמודד עם השינויים בשוק, להיכנס למספר טכנולוגיות שונות בתקופה קצרה ולהמשיך להרחיב את רפרטואר הידע שלהם במשך עשרות שנים בלי הפסקה.

סבבה, עשו תואר וזה, אבל מבחינת המעסיקים התואר זה לדעת להצביע על מועמד ולהגיד עליו "זה איכותי".
בוגרי האוניברסיטאות יותר מיומנים מבוגרי המכללות בצאתם לשוק ברמת הכלים התיאורטיים והפרקטיים, אבל בפועל לא מדובר בפער שבהכרח רלוונטי לשוק העבודה (בחלקו הוא כן).
כלומר בינתן רמה אישית גבוהה, בוגר המכללה בהחלט יכול להתעלות על בוגר האוניברסיטה.

הקאטץ' הוא שבוגרי המכללות רוכשים את המיומנויות התעסוקתיות האלה בקצב הרבה יותר איטי, פשוט כי ההון האנושי במכללות הוא יותר נמוך ולא ניתן להם הבסיס הרעיוני הרלוונטי ללמשל תפקידי פיתוח (לא שהם לא יכולים להיות מפתחים, זה פשוט יהיה הרבה יותר קשה)

בתחום התוכנה, בוגרי הקורסים המקצועיים הם עובדים חד ממדיים שמוטלת עליהם משימה ספציפית, בוגרי האוניברסיטאות הם עובדים דינאמיים שצריכים להמשיך ללמוד ולהתפתח בקצב גבוהה יותר מזה של השוק במטרה להפיק תועלת.

המכללות באות למלא איזשהי נישה שנמצאת בין לבין, במיוחד בסקטורים פחות טכנולוגיים, אבל כמו כל רעיון טוב אחר (ואגיד שוב, למכללות *כן* יש מקום בשוק, במיוחד לטובות שבהן), יותר מדי אנשים מיהרו לעשות אותו דבר ופחות או יותר וגרמו להצפה ענקית של תארי חרטא.

ואת כל זה אני אומר לך לא כאחד שעובד באינטל או מייקרוסופט, אלא כבעל עסק שמעסיק מומחים בתחומים שונים, ביניהם בוגרי הייטק, חלקם במשרה מלאה קורץ

כמובן שזה לא לכאן או לכאן, הפספקטיבה שלי לא הייתה משנה כלום אלמלא העובדות היו לצידי - והן לציד.

עכשיו כי אני לא רוצה שפשוט תבוא ותגיד "זה לא נכון מה שאתה אומר לגבי אנשים במכללות ובאוניברסיטאות" הנה מחקרים שמאששים את כל מה שאמרתי

http://people.socsci.tau.ac.il/mu/hyalon/files/2010/11/whostudieswhat.pdf

http://www.cbs.gov.il/www/publications/pw42.pdf

http://taubcenter.org.il/he/%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%96%D7%93%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%94%D7%A9%D7%9B%D7%9C%D7%94-%D7%91%D7%AA%D7%A2/

ButterCup כתב:

אתה אסהול רציני, תשנה ת'גישה. תתחיל להיות בנאדם. תפסיק להיות פלוץ מתנשא ותמצא חיים הא?

Toxicity כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ, חולרע...

BarBar_ כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ. טפי, שיקסע.

The Mentalist כתב:
אם היה לי סקייפ הייתי מוחק אותך. ושם עליך בלוק.
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ יא חרא

Comrade Vlad כתב:
אתה ממש ילד זיין, תתבייש לך. מחקתי אותך מהסקייפ.

מחייך
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי 
Pen Draig
קטגור
קטגור

משתמש מספר: 17,856

כינוי קודם: אני דווקא לא נחמד
קלאנים: צוות מפגשים

מדליות: 60 (ראה עוד)
מדליית העיירה (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 16:21:11 תגובה עם ציטוט  דווח

Gregory House כתב:
ואת כל זה אני אומר לך לא כאחד שעובד באינטל או מייקרוסופט, אלא כבעל עסק שמעסיק מומחים בתחומים שונים, ביניהם בוגרי הייטק, חלקם במשרה מלאה

נשמה להיות קטגור בליטל פייטר לא הופך אותך לבעל עסק
ולשים את בועז בניהול של מחשבים ממש לא נחשב ללהעסיק בוגר הייטק מומחה בתחום במשרה מלאה

Image
ספוילר: 

Boss
לוחם כבוד
לוחם כבוד

משתמש מספר: 245

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 16:31:37 תגובה עם ציטוט  דווח

אני לא מבין איך אתה משווה מכללות לכל מני קורסים שמתמקדים בנושאים מאוד ספציפיים .
מכללות רבות מלמדות בדיוק באותה הצורה כפי שנלמד באוניברסיטאות, אפילו אצלי אני יכול מנסיון להגיד לך שמרצים רבים הגיעו מאוניברסיטת ת"א ומלמדים בכמה מקומות במקביל.

אתה מראה לי מחקרים שמדברים על השכלה גבוהה ככלל, שוב אני אומר, לא דיברתי על התמונה כולה, אלא על תחום מאוד ספציפי.

אני לא חושב שיש שום הצדקה לכך שאוניברסיטה תדרוש פסיכומטרי של 740+ כדי להתקבל למקצועות כמו מדעי המחשב, זה נטו בגלל עודף ביקוש!
אז הם קובעים תנאי סף מסוים לא ראלי בעליל כדי להתמודד עם כל העומס.

ובגלל זה האיכות שם גבוהה יותר? כי קשה יותר להתקבל?
אני לא מתווכח עם אוניברסיטאות כמו הטכניון, העברית ות"א, כבודם במקומם מונח.
אבל אוניברסיטאות רבות אחרות לא משתוות בכלל!!

ברור שמכללות ישלטו על השוק, כי אוניברסיטאות רבות כבר לא שוות את ההשקעה של הזמן והכסף כדי לקבל אותה רמת הוראה ואולי לפעמים יותר.

שוב אני אומר, אני לא מדבר על ה-3/4 הגדולות שציינתי, מסכים שהרמה שם גבוהה יותר, ואף יש מקומות שבאמת מעדיפים בוגרים משם.
זאת אחת הסיבות אבל שמי שלא מתקבל לשם, יעדיף ללכת למכללה, כשהוא יודע שבמכתלה הוא לא יצטרך לבזבז שנה מהחיים שלו לשפר פסיכומטרי ובסופו של דבר יצא עם הכשרה דומה.
ושובבבב, אני לא מדבר על כלל המכללותת
יש הרבה מאוד מכללות שתנאי הקבלה שלהן הוא פח, והן "מוכרות תארים", אבל יש 2/3 שדווקא כן משתוות לאוניברסיטאות.

אם אתה אשכרה חושב שמי שיוצא עם תואר במדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב, לעומת מישהו שיוצא מהבין-תחומי עם אותו התואר, יש איזשהו הבדל מבחינת הרמה/תפיסה/מיומנות מקצועית, אתה חי בסרט.

אני לא הולך להמשיך את הדיון הזה כי הוא לא מוביל לשום מקום, כבוגר של הטכניון יהיה קשה מאוד לשכנע אותך אחרת, אני רק מביע פה דעה.

Image
Gregory House
הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 17:02:49 תגובה עם ציטוט  דווח

Boss כתב:
אני לא מבין איך אתה משווה מכללות לכל מני קורסים שמתמקדים בנושאים מאוד ספציפיים .
מכללות רבות מלמדות בדיוק באותה הצורה כפי שנלמד באוניברסיטאות, אפילו אצלי אני יכול מנסיון להגיד לך שמרצים רבים הגיעו מאוניברסיטת ת"א ומלמדים בכמה מקומות במקביל.

אתה מראה לי מחקרים שמדברים על השכלה גבוהה ככלל, שוב אני אומר, לא דיברתי על התמונה כולה, אלא על תחום מאוד ספציפי.

אני לא חושב שיש שום הצדקה לכך שאוניברסיטה תדרוש פסיכומטרי של 740+ כדי להתקבל למקצועות כמו מדעי המחשב, זה נטו בגלל עודף ביקוש!
אז הם קובעים תנאי סף מסוים לא ראלי בעליל כדי להתמודד עם כל העומס.

ובגלל זה האיכות שם גבוהה יותר? כי קשה יותר להתקבל?
אני לא מתווכח עם אוניברסיטאות כמו הטכניון, העברית ות"א, כבודם במקומם מונח.
אבל אוניברסיטאות רבות אחרות לא משתוות בכלל!!

ברור שמכללות ישלטו על השוק, כי אוניברסיטאות רבות כבר לא שוות את ההשקעה של הזמן והכסף כדי לקבל אותה רמת הוראה ואולי לפעמים יותר.

שוב אני אומר, אני לא מדבר על ה-3/4 הגדולות שציינתי, מסכים שהרמה שם גבוהה יותר, ואף יש מקומות שבאמת מעדיפים בוגרים משם.
זאת אחת הסיבות אבל שמי שלא מתקבל לשם, יעדיף ללכת למכללה, כשהוא יודע שבמכתלה הוא לא יצטרך לבזבז שנה מהחיים שלו לשפר פסיכומטרי ובסופו של דבר יצא עם הכשרה דומה.
ושובבבב, אני לא מדבר על כלל המכללותת
יש הרבה מאוד מכללות שתנאי הקבלה שלהן הוא פח, והן "מוכרות תארים", אבל יש 2/3 שדווקא כן משתוות לאוניברסיטאות.

אם אתה אשכרה חושב שמי שיוצא עם תואר במדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב, לעומת מישהו שיוצא מהבין-תחומי עם אותו התואר, יש איזשהו הבדל מבחינת הרמה/תפיסה/מיומנות מקצועית, אתה חי בסרט.

אני לא הולך להמשיך את הדיון הזה כי הוא לא ממשיך לשום מקום, כבוגר של הטכניון יהיה קשה מאוד לשכנע אותך אחרת, אני רק מביע פה דעה.

יוצאי הקורסים הם עובדים חד מימדיים - הם צריכים לבצע תפקיד אחד והם יודעים לבצע אותו, ברור שבוגרי המכללות הרבה מעליהם ברמה המקצועית, אין בזה ספק.
השאלה שנשאלת היא האם יש צורך בסה"כ כזה גדול של בוגרי מכללות - האם מפתח אפליקציות צריך תואר? האם בודק תוכנה צריך תואר? האם מנהל מערכות מידע CIO צריך תואר?

התשובה לכל אלה היא חד משמעית "לא"
העודף בבוגרי מכללות גורם להם לנזול מתחרות עם בוגרי האוניברסיטאות לעבר אותם תפקידים מינוריים יותר, ולאחר שהם אגרו ניסיון הם יהיו המחסומים שימנעו מבוגרי האוניברסיטאות להשתלב בסקטורים מסוימים.

בין השנים 1980-2015 חל גידול משמעותי בשיעור ההשכלה הגבוהה בישראל: מספר הסטודנטים צמח בכ-350 אחוזים לעומת גידול של 116% באוכלוסייה בישראל וגידול של 83% במספרם של בני ה-20-24.

זה גורם למצב שעכשיו כולם צריכים תואר - החל ממזכירות אדמיניסטרטיביות וכלה באנשי מכירות.
זה טיפשי וזה תוקע אותנו - והמכללות הן אלה שיצרו את המציאות הזאת.

חחח ברור שדרישות הקבלה (680 פסיכומטרי למדעי המחשב אפילו בתל אביב, אגב) זה בגלל עודף הביקוש - אבל ככה אתה יוצר תחרות ומגייס הון אנושי איכותי! הרי אנשים שהדגימו יכולות אקדמיות גבוהות עד כה כנראה ילכו למקומות היותר איכותיים ולא לאלו שפחות, כן? אלו שלא יכלו להתקבל אליהם ילכו למכללות.

אנחנו צריכים עוד בוגרי תארים ריאליים, חד משמעית, אבל כאן האשמה לא נופלת על האקדמיה שלנו (האקדמיה בישראל היא מעולה) אלא על מערכת החינוך 6-18 אצלנו שהיא פשוט מזעזעת ובגללה התעורר הצורך במכללות מלכתחילה.

מבחינת האוניברסיטאות הן צריכות לספק איכות לימוד גבוהה ואי אפשר לעשות את זה שרמת ההשכלה בתיכונים רק נופלת משנה לשנה אבל בו זמנית הביקוש לתארי הייטק, הנחשבים לקשים במיוחד, הולך וגדל.
יש גם נתונים שמראים שתלמידים פשוט לומדים ומשקיעים פחות שעות, הן באקדמיה והן בתיכון, מאלו שהיו בשנות התשעים והשמונים, אבל הציונים או שנשארים אותו דבר או שנמצאים בעליה (בתחומים מסוימים)
זה לא שאנחנו מטומטמים או חכמים בצורה יוצאת דופן, אלא שהרמה יורדת/אנחנו עצלנים רצח

הדימוי הכי קרוב ליוצאי המכללות זה עובדים סינים - יש הרבה מהם, הם יכולים לעשות את העבודה, אבל הם בהדרגה יוצרים פערים וכשלים שמגבילים את התעשייה כולה.

למקרה ותהית אני לחלוטין בעד הרעיון של להפריד בין "השכלה גבוהה" לזה של "הכשרה מקצועית"
בשוויץ, שבדיה וגרמניה זה עובד להם מצוין - למה לא לנו? למה דווקא תואר לכל אחד?

זה בסדר מרטין הכל טוב חחח

נ.ב הבינתחומי כשלעצמו הוא סיפור שונה לגמרי, אם אתה מתעניין לדעת על מה אני מדבר אז אשמח לפרט צוחק

ButterCup כתב:

אתה אסהול רציני, תשנה ת'גישה. תתחיל להיות בנאדם. תפסיק להיות פלוץ מתנשא ותמצא חיים הא?

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך

נערך בפעם אחרונה על-ידי Gregory House בתאריך 24/06/2018 ב- 17:12:37, נערך סך הכל פעם אחת
Tyler Durden
לוחם יהלום
לוחם יהלום

משתמש מספר: 18,966

כינוי קודם: אבישג האמיתי

מדליות: 19 (ראה עוד)
עיטור זכייה באתגר (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 17:10:35 תגובה עם ציטוט  דווח

Ace כתב:

אם זה באמת חשוב לך תשלח לי ה"פ יש סיכוי שאני יכול לעזור לך עם זה

רוצה ללמוד איך בגיל 22 עשיתי 13,000 דולר בחודש בלי תואר ובלי לצאת מהבית? שלח לי הודעה בפרטי ואלמד אותך את הטריק המוזר האחד שהבנקים שונאים!

קטגור
קטגור

משתמש מספר: 17,856

כינוי קודם: אני דווקא לא נחמד

מדליות: 60 (ראה עוד)
מדליית העיירה (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 17:15:22 תגובה עם ציטוט  דווח

Tyler Durden כתב:

רוצה ללמוד איך בגיל 22 עשיתי 13,000 דולר בחודש בלי תואר ובלי לצאת מהבית? שלח לי הודעה בפרטי ואלמד אותך את הטריק המוזר האחד שהבנקים שונאים!

אני אוהב אותך

Image
ספוילר: 

hipy
מנהל ראשי
מנהל ראשי

משתמש מספר: 4

Top5 Wild: מקום שני

מדליות: 12 (ראה עוד)
עט כסופה (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 18:43:33 תגובה עם ציטוט  דווח

בתור מישהו שלומד בטכניון אני יכול להעיד שהדרישות גבוהות, אבל רמת הלימוד ממש לא משהו.
יש הרבה פרופסורים שפשוט לא יודעים ללמד ולא אכפת להם בכלל.
במכללות המרצים אמורים להיות יותר טובים וגם הקורסים בנויים יותר טוב - וזה יתרון גדול.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
Gregory House
הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 18:48:45 תגובה עם ציטוט  דווח

hipy כתב:
בתור מישהו שלומד בטכניון אני יכול להעיד שהדרישות גבוהות, אבל רמת הלימוד ממש לא משהו.
במכללות המרצים אמורים להיות יותר טובים וגם הקורסים בנויים יותר טוב - וזה יתרון גדול.

במקרה הזה אתה מבלבל בין "רמת לימודים" ל-"איכות הוראה"

אני אישית למדתי שם הנדסה והכל אצלנו היה יופי.
זה מאז ומעולם היה בית ספר למהנדסים גם ככה

ButterCup כתב:

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך
Boss
לוחם כבוד
לוחם כבוד

משתמש מספר: 245

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 19:08:15 תגובה עם ציטוט  דווח

hipy כתב:

איך אתה מעז להגיד משהו כזה?
חכה שישראל יבוא לרצוח אותך

Image
Gregory House
הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 19:11:55 תגובה עם ציטוט  דווח

Boss כתב:

איך אתה מעז להגיד משהו כזה?
חכה שישראל יבוא לרצוח אותך

הגבת מאוחר עצוב

ButterCup כתב:

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך
hipy
מנהל ראשי
מנהל ראשי

משתמש מספר: 4

Top5 Wild: מקום שני

עט כסופה (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 19:19:33 תגובה עם ציטוט  דווח

Gregory House כתב:

הגבת מאוחר עצוב

ישראל כבר רצח אותי בוכה
הוא השתלט על החשבון וכותב בשמי
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
Gregory House
הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 19:46:30 תגובה עם ציטוט  דווח

זה שרמת המרצים והתשתיות במכללות יותר גבוהה רק באה להוכיח שקפיטליזם זאת הדרך עצוב

ButterCup כתב:

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך
hasa
מנהל ראשי

מנהל ראשי

משתמש מספר: 3
כינוי קודם: LouisEX

Top5 Wild: מקום שלישי

כרטיס קיסקוס (5) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 23:15:00 תגובה עם ציטוט  דווח

איך יש דיון על תארים וזה בפורום ליטל פייטר. זה לא קצת לא מתאים? בסוף יהיה פה דיון על גני ילדים.
עוד קצת יותר שנים השאלה "השתחררת כבר מהצבא?" תהפוך ל"יצאת כבר לפנסיה?"
אצבעוני המפקד
הויד
לוחם אגדי

משתמש מספר: 11,503
כינוי קודם: ...

מדליות: 81 (ראה עוד)
עיטור דיפ (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 24/06/2018 ב- 23:37:00 תגובה עם ציטוט  דווח

hasa כתב:
איך יש דיון על תארים וזה בפורום ליטל פייטר. זה לא קצת לא מתאים? בסוף יהיה פה דיון על גני ילדים.
עוד קצת יותר שנים השאלה "השתחררת כבר מהצבא?" תהפוך ל"יצאת כבר לפנסיה?"

באופן מוזר למדי הדיון התחיל מ'מה הטעם בבי"ס?' ככה שהיינו בכיוון הנכון עצוב
ואין מה לעשות, לצאת לפנסיה בגיל צעיר זה ה-דבר!

לאזהיר!!! אופטימי

גו פוגי ג ודיפ נלחם

TheBlackMamba כתב:
רגע תלחץ לי על הביצים!!

האם יש פה משמעות נסתרת? הא?

- ShaGi - כתב:

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח סטלןןן הכי 6 רצוף איך
*סוגד לך אתה המלך אני נוב טמבל*

אוריין, זה מה קורא שלוקחים אלכוהול במקום מים, 20 פוסט ועוד קוראים לי סטלן ^^

iCaroLine כתב:
ענבים זה דבר שובב...מאוד מאוד מאוד מאוד שובב !
אני מכירה אחד כזה :]

מי היה מאמין? מופתע

Image
תודה לגלעד
הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

Based on phpBB forums system