אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 אנשים שמנים - לקבל או לא לקבל? צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה
מחבר הודעה
Gregory House
הדוש
קטגור

משתמש מספר: 20,113

מדליות: 115 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (8) (סך הכל: 1)
הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 30/06/2018 ב- 15:11:40 תגובה עם ציטוט  דווח

Tyler Durden כתב:

לאט לאט ובזהירות, ותוך כדי השמת הדגש על הנגשת אורח חיים בריא, ולא מלחמה בהשמנה (or even worse - אנשים שמנים)

אז, בניגוד לעישון, אתה לא בעד חוקים שמטרתם להקטין השמנת יתר? לא משנה איך אתה מנסח את זה, עידוד סגנון חיים אחד יבוא על חשבון סגנון חיים אחר.
אתה אומר שלא מדובר במלחמה בהשמנה, אבל זה בדיוק מה שזה.

באותו הקשר, הנגשת אורח חיים בריא תכלול בתוכה חיסול של תעשיות מזון שלמות.
משהו בשוק חייב לבוא על חשבון משהו אחר וריאליסטית זה לא פחות קשה להילחם בתעשיות שלמות (מסעדות מזון מהיר) ובו זמנית לסייע לתעשיות בריאות לגדול (אוכל אורגני) מאשר לגרום לאנשים להתחיל לקחת אחריות על עצמם.

המציאות העצובה היא שג'אנק זה טעים וכושר\אכילה נכונה זה עינוי (במיוחד בתחילת הדרך) - סוקרטס השווה את זה למוכר ממתקים שמאכיל אותך בדברי מתיקה לעומת רופא שמביא לך תרופה מרה.

יש לך איזשהם רעיונות ספציפיים שניתן ליישם?

ButterCup כתב:

אתה אסהול רציני, תשנה ת'גישה. תתחיל להיות בנאדם. תפסיק להיות פלוץ מתנשא ותמצא חיים הא?

Toxicity כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ, חולרע...

BarBar_ כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ. טפי, שיקסע.

The Mentalist כתב:
אם היה לי סקייפ הייתי מוחק אותך. ושם עליך בלוק.
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:
מחקתי אותך מהסקייפ יא חרא

Comrade Vlad כתב:
אתה ממש ילד זיין, תתבייש לך. מחקתי אותך מהסקייפ.

מחייך
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי 
Lion King Simba
הלוחם הקדום של הפורום
לוחם על

משתמש מספר: 22,834
מיקום: פורום ליטל פייטר או שאולי במקום אחר תלוי אם אני מחובר או לא
כינוי קודם: Lion King Mufasa

מדליות: 34 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (5) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 30/06/2018 ב- 16:30:39 תגובה עם ציטוט  דווח

הבן אדם פשוט מחפש וויכוחים OMG
וכן אני בעד לקבל אני לא סיני או יפני אז אני בניגוד אליהם לא חושב שיש בעיה עם שמנים

לא כולם צריכים לדעת שאני בתול שפתיים עצוב
הילל בן שחר
נושא האור
לוחם קורמה

משתמש מספר: 23,214

כינוי קודם: דוד

מדליות: 81 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 3)

הודעהנשלח: 30/06/2018 ב- 19:23:50 תגובה עם ציטוט  דווח

אם זה מגיע למצב שמבחינה בריאותית יש סכנה לחייהם אז יש צורך להתערב, כנ"ל אם יש קבוצות שמעודדות את זה ונותנות להשמנה לגיטימציה, יש לאסור קבוצות כאלו כי הם מהווים סכנה לאותם אנשים שלא מבינים את ההשלכות וחושבים שזה בסדר בגלל התמיכה..
אם זה סתם שמנים שנהנים לאכול, אין להם סיכון בריאותי והם פשוט לא נראים טוב (ולא רוצים להתאמן בשביל לשנות את הגזרה שלהם), אז שיהיה להם בכיף.. הם לא משפיעים עליי בשום צורה.

הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 30/06/2018 ב- 21:16:54 תגובה עם ציטוט  דווח

דוד כתב:
אם זה מגיע למצב שמבחינה בריאותית יש סכנה לחייהם אז יש צורך להתערב, כנ"ל אם יש קבוצות שמעודדות את זה ונותנות להשמנה לגיטימציה, יש לאסור קבוצות כאלו כי הם מהווים סכנה לאותם אנשים שלא מבינים את ההשלכות וחושבים שזה בסדר בגלל התמיכה..
אם זה סתם שמנים שנהנים לאכול, אין להם סיכון בריאותי והם פשוט לא נראים טוב (ולא רוצים להתאמן בשביל לשנות את הגזרה שלהם), אז שיהיה להם בכיף.. הם לא משפיעים עליי בשום צורה.

איך קובעים אבל אם למישהו יש "סכנה לחייו"? שהוא כבר מגיע לאישפוז? שיש תוצאות מבדיקות שהוא לוקח ואומרים לו להרזות דחוף?

להשמנה, גם לא Obese, יש השלכות רפואיות חמורות.
וזה לא נכון להגיד שאנשים שמנים לא פוגעים בך - כתבתי על זה למתן בעמוד הקודם (אתה מוזמן להסתכל מחייך )

ButterCup כתב:

אתה אסהול רציני, תשנה ת'גישה. תתחיל להיות בנאדם. תפסיק להיות פלוץ מתנשא ותמצא חיים הא?

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך
Tyler Durden
לוחם יהלום
לוחם יהלום

משתמש מספר: 18,966

כינוי קודם: אבישג האמיתי
קלאנים: צוות מפגשים

מדליות: 19 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (5) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 30/06/2018 ב- 23:15:23 תגובה עם ציטוט  דווח

Gregory House כתב:

אז, בניגוד לעישון, אתה לא בעד חוקים שמטרתם להקטין השמנת יתר? למה לא משנה איך אתה מנסח את זה, עידוד סגנון חיים אחד יבוא על חשבון סגנון חיים אחר.
אתה אומר שלא מדובר במלחמה בהשמנה, אבל זה בדיוק מה שזה (גם אם זה מלחמה פאסיבית יותר)

דבר אחר זה שהנגשת אורח חיים בריא תכלול בתוכה חיסול של תעשיות מזון שלמות.
משהו בשוק חייב לבוא על חשבון משהו אחר וריאליסטית זה לא פחות קשה להילחם בתעשיות שלמות (מסעדות מזון מהיר) ובו זמנית לסייע לתעשיות בריאות לגדול (אוכל אורגני) מאשר לגרום לאנשים להתחיל לקחת אחריות על עצמם.

המציאות העצובה היא שג'אנק זה טעים וכושר זה עינוי (במיוחד בתחילת הדרך) - סוקרטס השווה את זה למוכר ממתקים שמאכיל אותך בדברי מתיקה לעומת רופא שמביא לך תרופה מרה.

יש לך איזשהם רעיונות ספציפיים?

שים לב שהמגבלות על עישון באות בעיקר בשביל למנוע עישון פאסיבי. ההתייחסות למעשנים היא ממש לא מזלזלת כמו ההתייחסות לשמנים, למרות שגם זאת בחירה שלהם שמשפיעה על החברה.

הנקודה של מלחמה בהשמנה היא הרבה יותר סמנטית מאשר פרקטית - המילה 'מלחמה' רומזת שיש את הצד של הטובים והצד של הרעים. אפילו שאפשר לחשוב על תופעת ההשמנה בתור הצד הרע, זה לא אומר שזה רעיון טוב.

לגבי חיסול תעשיות, טיעון מצוץ מהאצבע אז אחסוך לשנינו את הזמן צוחק

הנקודה האחרונה מעניינת כי אני לא 100% מסכים לגבי ההיגיון מאחוריה.
אדם שעוסק בספורט באופן קבוע יספר לך שההרגשה אחרי אימון היא נהדרת, לעומת אדם שאוכל ג'אנק פוד שיספר כמה הוא מרגיש רע דקות ספורות אחרי הביס האחרון.
אז למה אנשים אוכלים ג'אנק ולא עושים ספורט? אני בטוח שאתה כבר מכיר את התשובה - הנטייה האנושית ללכת במסלול עם הכי פחות התנגדות.
קל מאוד להיות שמן במערב כי קל מאוד לנהל אורח חיים שמן. במקומות כמו יפן אתה אשכרה תצטרך להתאמץ בשביל לאכול ג'אנק פוד, ומכאן נובע ההבדל.
החדשות הטובות הן שזאת עובד גם הפוך. למשל, מחקרים הראו שאפשר לגרום למשמעותית יותר אנשים להעדיף תפוח על פני אלטרנטיבה פחות בריאה, אם התפוח חתוך מראש.
במילים אחרות, אחד הגורמים המרכזיים לבחירה באופציה הפחות בריאה הוא שהיא הייתה יותר נוחה.
במילים אחרות אחרות, אם נהפוך את האופציות הבריאות לנוחות יותר, ואת הלא בריאות לנוחות פחות, משמעותית יותר אנשים יבחרו באופציה הבריאה.

הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 00:16:52 תגובה עם ציטוט  דווח

Tyler Durden כתב:
לא נבחר תוכן לציטוט.

השאלה שנשאלת כאן היא האם קיים קונספט של "השמנה פאסיבית" - התשובה היא חד משמעית כן.
מחקרים מראים שאנשים אחרים יכולים לשנות את הרגלי האכילה שלנו[1] - הדבר נכון במיוחד עבור ילדים[2]
מה הפיתרונות שאתה מציע בנושא?
לא שהשוואה הזאת במקום, הנה דוגמה יותר טובה: הוגן יהיה לדעתך לחייב בן אדם שמן שלא נכנס למושב אחד במטוס לשלם על מושב נוסף? מה לגבי מישהו שמן שלא יכול לעמוד באוטובוס וצריך שאתה תביא לו את המושב שלך למה זה גורם לו לנזקים די רציניים כל העמידה הזאת?

סמנטי או לא, אתה בא אקטיבית לנסות להעלים סגנון חיים מסוים, או לכל הפחות למגר אותו במידה ניכרת - איך אפשר לקרוא לזה אם לא מלחמה?
כאילו כן אני משער שאתה יכול להשתמש במילה אחרת מאותו השדה האטימולוגי אבל זה תכלס מה שאתה אומר עצוב

למה טיעון מצוץ מהאצבע? הבעיה היא לא בהכרח "חיסול" כמו שהיא "הניסיון למגר" - אתה באמת חושב שהתעשייה תשתוק לך על ההתערבות הבוטה הזאת?
השוק שונא רגולציות ויעשה את כל מה שהוא יכול כדי להיאבק חזרה - משהו שרק יכול להחמיר את המצב.
מה שאמרתי זה שריאליסטית להכריז מלחמה על ג'אנק זה לא פרקטי, ורק ההוצאות הפיננסיות המלוות לניסיון להילחם חזרה נגד השווקים יעקפו את ההוצאות של השמנת יתר בסיבוב.
מנגד, להכניס אנשים לאורח חיים בריא זה לא פחות מורכב.

נגישות זה בהחלט חלק בפונקציה של לשדל אנשים להרזיה, אבל השאלה שנשאלת זה איך אתה הופך ג'אנק לפחות נגיש? או שמא, איך אתה הופך אוכל בריא ליותר נגיש? כאילו יש כמה תשובות, אבל איזה מהן לדעתך היא המספקת והנכונה?
פאקטור נוסף זה שג'אנק זה ממכר.
יש מחקרים שמעלים כי ג'אנק משפיע על המוח כמו הרואין[3] - האם אתה חושב שיש צורך להתייחס לג'אנק בהתאם לממצאים הללו?

בעיה אחרת לחלוטין זה כושר - זה לא עניין של התנגדות בשלב הזה, ההתחלה של אימונים פיזיים מנפה מעל 73% מהמתעמליםבטווח קצר מאוד כאשר כמה מהסיבות העיקריות לכך כוללות את מידת הקושי הנלוות להתעמלות[4]
יש אפילו אנשים בתעשייה שטוענים שזה מגיע לקנה מידה של 90% תוך שלושה חודשים.
ההרגשה של אימון היא נהדרת, כן, אבל בהתחלה הגוף שלך עובר דרך כאבים שגורמים לאופוריה להיות יחסית זניחה - ובנקודה הזאת הרוב מתייאשים.
מה אתה מציע לעשות בכל מה שקשור לכושר?

1. https://www.today.com/health/fat-suit-diet-how-our-friends-influence-way-we-eat-2D80172483
2. http://www.healthywomen.org/content/blog-entry/childrens-eating-habits-influenced-friends
3. https://www.sciencenews.org/article/junk-food-turns-rats-addicts
4. https://www.bodybuilding.com/fun/2013-100k-transformation-contest-press-release.html

ButterCup כתב:

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך
הילל בן שחר
נושא האור
לוחם קורמה

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 01:38:56 תגובה עם ציטוט  דווח

Gregory House כתב:

איך קובעים אבל אם למישהו יש "סכנה לחייו"? שהוא כבר מגיע לאישפוז? שיש תוצאות מבדיקות שהוא לוקח ואומרים לו להרזות דחוף?

להשמנה, גם לא Obese, יש השלכות רפואיות חמורות.
וזה לא נכון להגיד שאנשים שמנים לא פוגעים בך - כתבתי על זה למתן בעמוד הקודם (אתה מוזמן להסתכל מחייך )

לפי דעתי הסכנה לחיים מתבטאת כאשר ההשמנה מונעת מאותו אדם לעשות את הדברים שהוא רוצה לעשות באותו היום (גם אם זה מונע ממנו לצאת מדלת, אם זה מונע ממנו לרוץ למשך זמן מסוים וגם אם זה גורם לו למות מדום לב.).

אני לא רואה איך מישהו בן 40 ששוקל טיפה יותר ממה שהחברה רוצה שהוא ישקול (לא מדבר איתך על לוויתן) כי הוא אוהב לשתות בירה ולאכול המבורגר כשהוא רואה כדורגל משפיע על החיים שלי.
אם אתה חושב שאני טועה, אני אשמח שתפרט טיפה יותר מההודעה שלך למתן לגבי איך אותו בחור משפיע על החיים שלי.

הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 08:17:14 תגובה עם ציטוט  דווח

הילל בן שחר כתב:

לפי דעתי הסכנה לחיים מתבטאת כאשר ההשמנה מונעת מאותו אדם לעשות את הדברים שהוא רוצה לעשות באותו היום (גם אם זה מונע ממנו לצאת מדלת, אם זה מונע ממנו לרוץ למשך זמן מסוים וגם אם זה גורם לו למות מדום לב.).

אני לא רואה איך מישהו בן 40 ששוקל טיפה יותר ממה שהחברה רוצה שהוא ישקול (לא מדבר איתך על לוויתן) כי הוא אוהב לשתות בירה ולאכול המבורגר כשהוא רואה כדורגל משפיע על החיים שלי.
אם אתה חושב שאני טועה, אני אשמח שתפרט טיפה יותר מההודעה שלך למתן לגבי איך אותו בחור משפיע על החיים שלי.

יש הרבה מאוד אנשים שלא יכולים לרוץ בכלל - חלקם אלכוהליסטים ומעשנים כבדים.
איך אתה בכלל מוצא מישהו כזה? איך אתה אמור להתערב ולעזור לו?

למה אתה גורם לי לפרט אם הכל כתוב בהודעה של מתן עצוב
אם להשתמש באמריקה כדוגמה, יש מחקר אחד שריכז 33 מחקרים אחרים וקבע כי אדם שנמצא בעודף משקל, אפילו עודף משקל *קל*, עולה למדינה בממוצע 266 דולר יותר מאשר אדם שנמצא בטווח משקל בריא (חשוב לציין שהמחקרים הללו היו בין השנים 1995-2009 בתקופות שונות, מאז השמנת יתר באמריקה נמצאת בעליה כמובן) ואדם שנמצא בעודף משקל חמור (לא מדבר איתך על הלוויתנים הקומיים רק, גם אנשים שהם פשוט שמנים) עולה 1723 דולר יותר בשנה.
ב2008 הנתונים האלה הובילו לעלות של 147 *מיליארד* דולר באמריקה, 19.2 מיליארד דולר בגרמניה וכו.

ההוצאות הגלובאליות על אנשים שנמצאים בעודף משקל הן 2 טריליון דולר, או 2.8% מההון העולמי מדי שנה.
אם אתה לוקח את ה2.8% האלה כמו שהם, בהנחה וישראל נמצאת באמצע (אנחנו מקום 55 בעולם), אתה מקבל שאנחנו משלמים 10.6 מיליארד שקל בשנה נטו במצטבר על אנשים שנמצאים בכל קטגוריות עודף המשקל.

עכשיו מעבר לכך נגרם גם נזק חמור למעסיקים - עובד שנמצא בעודף משקל נוטה להחסיר ימי עבודה יותר מזה שלא ולעבוד באופן פחות אפקטיבי (זאת גם עובדה).
באמריקה, כי אין כל כך נתונים בארץ, הגירעון שאנשים שרק נמצאים בעודף משקל, לא שמנים, יוצרים בשוק העבודה נע בין 200$ בשנה לבין 1710$ דולר בשנה פר בן אדם שנמצא בעודף משקל, הממוצע מרחף סביבות ה-400-450$.
לאנשים שנמצאים בהשמנת יתר הממוצע הזה עולה על 1500$ פר עובד שיוצא ישירות מכיסו של המעסיק, בין אם זה בתוצר או בכסף של ממש.
הנתונים האלה נכונים לשנת 2011, כאשר מאז אנחנו בעלייה, וכל אלה לא כוללים דברים כמו ביגוד, תשתיות וכיו"ב.

אנשים שמנים עולים לחברה, לשוק העבודה, ולציבור משלמי המיסים בכסף - זאת עובדה (וזה לא כולל את כל הקמפיינים לתזונה נכונה שגם אנחנו ממנים).
השאלה היא האם אתה מוכן לקבל את ההפסדים הכלכליים האלה בשם הזכות שלהם לחיות את חייהם איך שהם בחרו או לא.
כך או כך, אי אפשר להכחיש אותם.

ButterCup כתב:

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך
הילל בן שחר
נושא האור
לוחם קורמה

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 11:58:20 תגובה עם ציטוט  דווח

Gregory House כתב:
לא נבחר תוכן לציטוט.

אני לא מסתכל על זה איך שאתה מסתכל אני מניח.. התכוונתי לאנשים שאני מכיר (שכמובן אני אדע עליהם אם זה מהבעיות שאתה אמרת, או מההשמנה), אם זה מפריע להם לשמור על אורח החיים שלהם אני אתערב ואנסה לעזור להם, אני לא מדבר על פתרון גלובאלי לכל האוכלוסיה כי זה פשוט לא אפשרי..
איך לעזור לו? להציע לו מה לאכול ומה לא לאכול, לגרום לו לעשות פעילות גופנית שתגרום להם להיכנס לכושר (או לפחות שאחוזי השומן ירדו).
יש כמה דברים מעניינים במה שאמרת, אבל אני חושב שאתה חיפשת בכוח דברים על הקבוצה הספציפית הזו ושאם תחפש על עוד קבוצות באוכלוסיה אתה תצליח למצוא גם עליהן דברים דומים (עולים חדשים, שחורים וכו'), אז אשמח לדעת אם כל קבוצה שמעיקה עלייך אפילו בקטנה מבחינה כלכלית או בכל צורה אחרת (עלייה בכמות הפשעים במדינה וכו') אתה תרצה "לתקן" או למחוק אותה בכלל? אשמח גם אם תגיד מה אתה חושב שיהיה הפתרון האידאלי לבעיית ההשמנה...

הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 12:27:18 תגובה עם ציטוט  דווח

הילל בן שחר כתב:

אני לא מסתכל על זה איך שאתה מסתכל אני מניח.. התכוונתי לאנשים שאני מכיר (שכמובן אני אדע עליהם אם זה מהבעיות שאתה אמרת, או מההשמנה), אם זה מפריע להם לשמור על אורח החיים שלהם אני אתערב ואנסה לעזור להם, אני לא מדבר על פתרון גלובאלי לכל האוכלוסיה כי זה פשוט לא אפשרי..
איך לעזור לו? להציע לו מה לאכול ומה לא לאכול, לגרום לו לעשות פעילות גופנית שתגרום להם להיכנס לכושר (או לפחות שאחוזי השומן ירדו).
יש כמה דברים מעניינים במה שאמרת, אבל אני חושב שאתה חיפשת בכוח דברים על הקבוצה הספציפית הזו ושאם תחפש על עוד קבוצות באוכלוסיה אתה תצליח למצוא גם עליהן דברים דומים (עולים חדשים, שחורים וכו'), אז אשמח לדעת אם כל קבוצה שמעיקה עלייך אפילו בקטנה מבחינה כלכלית או בכל צורה אחרת (עלייה בכמות הפשעים במדינה וכו') אתה תרצה "לתקן" או למחוק אותה בכלל? אשמח גם אם תגיד מה אתה חושב שיהיה הפתרון האידאלי לבעיית ההשמנה...

אז זהו חחח, אני שואל בקשר לפיתרון ברמה המדינית, לא ברמה הבית אישית.

בסה"כ כן, יש המון דמוגרפיות בישראל שאני משלם עליהם - אבל חשוב שתבין שהשמנה היא סיכון.
לא סתם סיכון, אלא היא אחת מהטופ 3 סיכונים פיננסיים-חברתיים בעולם, לצד עישון וטרוריזם, ובדי הרבה יותר מסוכנת מאלכוהול.
דרך נוספת להסתכל על זה זה כמה יעלה לנו לתקן את הבעיה - 10.6 מיליארד דולר בשנה הם העלות לאוכלוסיה השמנה שלנו לצורך העניין, האם ניתן להקטין את המספר הזה באופן משמעותי מספיק שיצדיק השקעה בבעיה? למשל אם אני עושה פרויקט בן 5 שנים שעולה לי 15 מיליארד שקל והקטנתי את הגירעון ששמנים יוצרים מ10.6 ל9 אז יקח לי 10 שנים כדי להצדיק את ההשקעה הכלכלית הזאת (וזאת בהנחה וכלום לא ישתבש בעשר שנים האלה)

אני חושב שצריך קודם כל לשקול כמה פרקטי עבורנו זה לתקן את הבעיה הקיימת ומה ייצא לנו מזה בטווח של 20-30 שנה לפני שאנחנו בכלל מתחילים לנסות לטפל בה.

ButterCup כתב:

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך
Pen Draig
זיין
לוחם קורמה

משתמש מספר: 17,856

כינוי קודם: אני דווקא לא נחמד

מדליות: 60 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 13:06:39 תגובה עם ציטוט  דווח

השאלה היותר חשובה היא איך אתה מסוגל מלכתחילה לטפל בבעיה הזאת

Image
ספוילר: 

פנפלוצה קרוז
לוחם על
לוחם על

משתמש מספר: 20,738

כינוי קודם: הווטאר אודי

מדליות: 34 (ראה עוד)
גביע הקיסקוס (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 13:17:47 תגובה עם ציטוט  דווח

אני חושב שיש חלק נכון וחלק לא נכון במאבק של השמנות וצריך לעשות את ההפרדה

נכון: לא צריך לצחוק על מישהו או להעליב אותו בצורה כלשהי, וגם אין סיבה לדחוק בו לא להיות שמן מתוך איזשהי ציפיה למודל יופי מסויים, כמובן אני לא מדבר על דאגה לבריאותו של האדם. אם אדם רוצה להיות שמן מסיבותיו שלו (עצלנות), זוהי זכותו ולא צריך להילחם בו על זה.
בנוסף, יש בחברה שלנו נטייה מוגזמת להתייחס לדברים כהשמנה, ואני מוצא הרבה בנות רזות בטירוף שאני מכיר מתעסקות בקילו פה קילו שם וחושבות שהן שמנות, ומהתפיסה הזאת צריך להיפטר כי היא גורמת בעיקר נזק.

לא נכון: לכל בן אדם מותר לחשוב שבן אדם שמן הוא מכוער ולא להימשך אליו, או כן להימשך אליו, ואני שונא את הניסיון לכפות על אנשים "מודל יופי חדש" שכל אישה היא יפה, לא, אישה שמנה היא בדרך כלל לא יפה. כידוע לכל אישה שמנה יש אינטרס שבמקום שהיא תצטרך לעבוד קשה ולהרזות החברה פשוט תאהב אותה כמו שהיא מעצמה, ולכן להרבה נשים שמנות מאד קל להזדהות עם המאבק הזה, סה"כ הן עצלניות, אולי זאת אחת הסיבות שהן מלכתחילה הגיעו למצב הזה.
באופן כללי אני לא אוהב גישות שטוענות שהחברה צריכה להשתנות בשבילך כאינדיבידואל, תקבל את החברה כנתון ותעשה עם זה מה שאתה רוצה, או שתבחר להיות שמן ולחיות ככה בסבבה (יש מלא שמנים בעולם שמצליחים בחיים והכל טוב להם כן?), או שתבחר לעבוד קשה ולהרזות.

דרקון דרקון דרקון
האוכל ביצה שנולדה
ביוווום טוב מיקצי מקצו
חברים טובים קוניציוואה
מעצור דלת סאם פיצר
ציפ אי איקץ ציקצן נאגטץ
ציפס מגניב
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
Gregory House
הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 13:33:36 תגובה עם ציטוט  דווח

Pen Draig כתב:
השאלה היותר חשובה היא איך אתה מסוגל מלכתחילה לטפל בבעיה הזאת

זאת לא בעיה.
יש הרבה דרכים לטפל בבעיה אבל הן כולן דורשות רגולציה כבדה וקרבות ישירים עם חברות ובתי עסק.
יש כמה פתרונות פרקטיים יותר אבל הם לא מבטחים תוצאות מספקות ביחס להשקעה.

ButterCup כתב:

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך
Pen Draig
זיין
לוחם קורמה

משתמש מספר: 17,856

כינוי קודם: אני דווקא לא נחמד

מדליות: 60 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 13:47:28 תגובה עם ציטוט  דווח

Gregory House כתב:

זאת לא בעיה.
יש הרבה דרכים לטפל בבעיה אבל הן כולן דורשות רגולציה כבדה וקרבות ישירים עם חברות ובתי עסק.
יש כמה פתרונות פרקטיים יותר אבל הם לא מבטחים תוצאות מספקות ביחס להשקעה.

זאת די בעיה.
בסופו של דבר אתה לא יכול לאכוף משהו כזה, להוציא השמנה מחוץ לחוק או משהו.
אתה יכול להעלות מודעות ולנסות לצמצם את התופעה ככה, אבל מעבר לזה אני לא רואה משהו פרקטי שאפשרי לעשות בשביל למנוע אותה לחלוטין (או לחלופין, לצמצם אותה באופן דרסטי)

Image
ספוילר: 

Gregory House
הדוש
קטגור

הודעהנשלח: 01/07/2018 ב- 14:29:05 תגובה עם ציטוט  דווח

Pen Draig כתב:

זאת די בעיה.
בסופו של דבר אתה לא יכול לאכוף משהו כזה, להוציא השמנה מחוץ לחוק או משהו.
אתה יכול להעלות מודעות ולנסות לצמצם את התופעה ככה, אבל מעבר לזה אני לא רואה משהו פרקטי שאפשרי לעשות בשביל למנוע אותה לחלוטין (או לחלופין, לצמצם אותה באופן דרסטי)

לא בהכרח ככה, דיברתי יותר על להפסיק לסבסד בתי עסק שמייצרים סירופ תירס (שנמצא בין היתר ברוב המשקאות המומתקים ומהווה 37% מהסוכר שהאזרח הממוצע צורך), להפסיק לתת הטבות מס לחברות שמייצרות חטיפים (תכלס אוסם), הקטנת מס על יבוא מחו"ל, הגבת סה"כ הורמונים מורשה בבשר וכו וכו

בסופו של דבר ג'אנק עולה יותר מאוכל בריא, ממכר, ונגיש מאוד.
אם אתה תפגע באופן משמעותי בכל אחד משלושת הפאקטורים האלה (עלות, נגישות, התמכרות) אז הצריכה, ובהתאם לכך ההשמנה, תקטן באופן משמעותי.

יש דרכים לעשות את זה, דרכים שהצילו את אמריקה למשל מסרטן הריאות (שבלעדיהם היה גורם הסיכון הכי גבוה לתמותה בכל המדינה)
השאלה היא כמה אתה תצטרך להילחם בחברות הגדולות, מונופולים, ולוביסטים כדי להגיע לשם - והאם יש מספיק אינטרס בשביל הממשלה לעשות את זה מלכתחילה.

(ואת זה אני אומר בתור מישהו שמתעב רגולציות עסקיות)

ButterCup כתב:

Toxicity כתב:

BarBar_ כתב:

The Mentalist כתב:
נסתפק בסטים.

נדב ראש בקיר כתב:

Comrade Vlad כתב:

מחייך
הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

Based on phpBB forums system